Hokej

Náročná cesta posily Slovanu! Skoro tři tisíce kilometrů a dva dny v autě

Náročná cesta posily Slovanu! Skoro tři tisíce kilometrů a dva dny v autě
Zdroj: Profimedia

Doba koronavirová s sebou nese spoustu problémů a omezení. Doplatila na to nová posila bratislavského slovanu – brankář Andrej Makarov. Ten musel místo letadla vyrazit do nového působiště autem.

Na první pohled to nevypadá tak dramaticky, ale když si uvědomíte, že 27letý gólman zamířil na Slovensko z ruské Kazaně, pak musíte smeknout klobouk.

Považte sami, 2 740 kilometrů za volantem osobního vozu. To už je pořádná štreka, kterou musel Makarov vykonat, aby se do nového působiště dopravil.

Původní plán na cestu letadlem zhatil koronavirus. Kvůli němu také čekal na udělení evropského pracovního víza a k bratislavskému družstvu se tak mohl připojit až nyní.

Brankář Makarov podle informací na twitteru Slovanu Bratislava musel z Kazaně, které leží na majestátní řece Volze a je centrem Tatarstánu, zvolit cestu přes Moskvu a Rigu.

Související obsah

Obdivuhodný výkon zvládl téměř bez zastávky. Brankář, který odchytal jeden duel v dresu Buffala v NHL a který v uplynulém roce kryl záda Alexadru Salákovi v Rize v KHL, podstoupil v Bratislavě test na koronavirus.

Vyjde-li negativní, zapojí se do přípravy na sezónu, která začíná na Slovensku 2. října.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události