Hokej

Pět dní adrenalinu! Hráč Zlína málem uvízl v Evropě, pomohla mu náhoda

Pět dní adrenalinu! Hráč Zlína málem uvízl v Evropě, pomohla mu náhoda
Zdroj: Profimedia

Místo ostrých zápasů v play-off čekala na zlínského forvarda Valentina Claireauxe pořádná dávka adrenalinu! V souvislosti se zrušením soutěží a uzavírání hranic se rozhodl vrátit domů. Prožil však pět dní v nejistotě a nakonec mu pomohla obrovská náhoda!

Po pěti letech ve Finsku zakotvil pravý křídelník v Česku. Do svého kádru jej zlákal Zlín, kde se zařadil k nějvětším oporám a v základní části si ve čtyřiceti duelech zapsal třicet bodů.

Claireaux je rodákem ze souostroví Saint Pierre a Miquelon, které patří geograficky ke Kanadě, avšak je součástí Francie, kterou také hokejista reprezentuje. A právě cesta na rodný ostrov se mu málem stala osudnou, jak popsal pro klubový web Beranů.

Související obsah

Když se začaly rušit zápasy a uzavírat hranice, přišlo jednoznačné rozhodnutí – odletět. Příběh se začal zamotávat ve chvíli, kdy byl zrušen let, na který měla nasednout jeho žena s dcerou.

"Začínali jsme být zoufalí a báli jsme se, neměli jsme tušení, co se bude dít. Když se nám večer podařilo zajistit letenky pro mou ženu, dceru i psa, navíc ve stejném letadle, kterým jsem cestoval já, byl to skoro zázrak," prozradil Claireaux.

Související obsah

Peripetie s převozem na hranice a exportem pasu od francouzského nároďáku vystřídala další krize. "Moje žena obdržela zprávu, že její let byl zrušen! Jak mohl být zrušen, když můj let zrušen nebyl a měli jsme být stejném letadle?" kladl si otázku za otázkou. 

Vše se nakonec vysvětlilo a na osmadvacetiletého hráče a jeho rodinu čekaly dvě noci ve Vídni. K finálnímu odletu mu dle informací, které poskytl klubovému webu, pomohla náhoda a setkání s posádkou letadla.

Související obsah

"Slíbili, že odletí buď s námi nebo vůbec." Tato věta byla nakonec osudná. Díky intervenci pilota nakonec po zdravotní prohlídce odletěl hokejista do Kanady a posléze i na rodný ostrov.

Případ útočníka, který letos rozhodně potvrdil své očekávané kvality, jen ukazuje, do jakých obtíží se mohou dostat sportovci na cestě domů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události