Veslování

Veslaři Dukly přijdou kvůli koronaviru o 40letou nadvládu v osmiveslicích

Veslaři Dukly přijdou kvůli koronaviru o 40letou nadvládu v osmiveslicích
Zdroj: Profimedia

Tradiční pražské Primátorky přijdou o jeden ze svých taháků. Závod osmiveslic bude bez dlouholetého suveréna. Pražská Dukla se z preventivních důvodů nezúčastní. Ondřej Synek na skifu chybět nebude.

Primátorky se kvůli koronaviru přesunuly z tradičního jarního termínu na 19. - 20. září, ale ani ten nepřináší pořadatelům největší radost. Chybět bude tradiční tým.

Český veslařský svaz se na neúčasti dohodl s představiteli Dukly, jelikož nechtějí riskovat účast na říjnovém evropském šampionátu v polské Poznani. Reprezentanti tak pojedou pouze na skifu, kde lze zamezit případné nákaze, což v univrezitních osmiveslicích nejde tak snadno. Zvlášť, když jsou členové národního týmu namíchaní se studenty. Navíc, jeden veslař z plánované hlavní posádky měl pozitivní test na COVID-19.

Související obsah

"Vzhledem k blížícímu se evropskému šampionátu veslařů v Polsku a zjištění, že jeden z veslařů naší posádky je nakažený, jsme se rozhodli, že žádný z reprezentantů, který se chystá na šampionát, letos Primátorky nepojede,“ konstatoval Václav Maleček, vedoucí trenér Armádního sportovního oddílu veslování Dukly Praha.

Primátorky ale nepřijdou o olympijského medailistu Ondřeje Synka. "Vím, že mezi veslaři je nyní pár nakažených a já nechci riskovat kontakt s nikým z nich. I proto jsem se rozhodl trénovat v ústraní a připravovat se sám, abych mohl jet nejen Primátorky, ale také mistrovství Evropy," vysvětlil.

Související obsah

Poprvé od roku 1979 tak neobdrží Primátorský štít pro nejlepší posádku osmiveslic právě Dukla, která drží úctyhodnou sérii 40 triumfů v řadě. Chybět bude i její největší rival – ani Slavia kvůli ochraně reprezentantů posádku nenasadí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Veslování

Důležité Události