Další sporty

Poslední Synkova účast na OH se vzdálila. Čeká ho těžší příprava

Moc dobře ví, že to pro něj bude poslední olympiáda. Sedmatřicetiletý veslař Ondřej Synek proto z posunutí her není nijak nadšený. Zkušený reprezentant startoval už na čtyřech olympijských hrách a na třech z nich (2008, 2012 a 2016) vybojoval medaili.

Olympijské hry, které se měly na přelomu července a srpnakonat v Tokiu, se uskuteční až příští rok. Pandemie koronaviru nedovolí organizátorům je uspořádat v původním termínu. Když pomineme olympiády, které se kvůli dvěma světovým válkám nekonaly, jedná se vůbec o první olympijské hry, jež musely být odloženy.

„Odložení olympiády o rok pro mě znamená lehkou komplikaci v tom, že už nejsem nejmladší a samozřejmě bude těžší a těžší se připravit. Na druhou stranu, vzhledem k situaci, která panuje ve světě, je to nejrozumnější rozhodnutí pro nás sportovce. Věřím, že se situace uklidní a příští rok budou olympijské hry úžasný a všichni si je užijou. Teď by ta nálada nebyla taková, i když by ta olympiáda uspořádat šla,“ řekl veslař Synek.

Rodák z Brandýsa nad Labem přitom patří mezi nejúspěšnější české olympioniky v současné chvíli. V Pekingu 2008 vybojoval stříbro, stejně jako o čtyři roky později v Londýně. V Riu de Janeiro 2016 skončil bronzový. Cenný kov nezískal pouze na svých prvních hrách v Aténách 2004. V Tokiu chtěl svou účast na OH zakončit.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události