Veslování

Další rána pro Primátorky! Kvůli zranění bude chybět skifař Synek

Další rána pro Primátorky! Kvůli zranění bude chybět skifař Synek
Zdroj: Profimedia

Odložené závody na Vltavě přijdou o svou největší hvězdu. Kvůli zranění bude na Primátorkách chybět pětinásobný světový šampion Ondřej Synek.

Poté, co se z preventivních důvodů odhlásila osmiveslice pražské Dukly, přichází odložené pražské Primátorky o další tahák. V závodě skifařů bude chybět Ondřej Synek.

37letý veslař, který má doma dvě stříbra a jeden bronz z olympijských her, se zranil při tréninku a vzhledem k říjnovému mistrovství Evropy v polské Poznani svou účast na 107. ročníku tradičních závodů musel vzdát.

Související obsah

"Dělal jsem vše pro to, abych mohl Primátorky jet. Těšil jsem se na ně, tenhle závod mám rád. Ale ve středu jsem se během tréninku na vodě zranil a musel jsem ho předčasně ukončit," cituje Synka oficiální zpráva pořadatelů.

Zkušený skifař se z preventivních důvodů, aby se vyhnul kontaktu se sportovci, u nichž se objevilo podezření z nákazy koronavirem, separoval z tréninkových prostor Dukly a připravoval se individuálně na Slapech. 

Související obsah

Účast na odložených Primátorkách, které jsou na programu 19. - 20. září, mu nakonec zhatilo zranění. Vrcholem sezóny pro něj i nadále zůstává evropský šampionát, kde bude reprezentovat s Jakubem Podrazilem na dvojskifu.

"Veškerou energii teď budu věnovat tomu, abych se dal zdravotně do pořádku, dohnal tréninkové manko, protože teď budu muset pár dní vynechat, a mohl bojovat o medaile," uvedl Synek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Veslování

Důležité Události