UFC

Koronavirus má i Santos, nahradí ho Procházka? Trenér prozradil více

Už jednou přeložený zápas polotěžké váhy Teixeria vs. Santos znovu překazil koronavirus. Kvůli pozitivnímu testu tentokrát odstoupil Thiago Santos a objevila se šance pro Jiřího Procházku, který by mohl nastoupit jako náhradník. Jeho trenér a manažer Martin Karaivanov přiznal, že od UFC nabídku dostali, ale zápas nakonec nedopadne.

 Zápas mezi dvojkou a čtyřkou polotěžké váhy byl původně plánován na 13. září, ale Glover Teixeira (31-7) byl pozitivně testován na COVID-19 a střetnutí se posunulo na 3. října. Nyní se však virus potvrdil i u Thiago Santose (21-7) a organizace kontaktovala českého samuraje.„Od pondělí to řešíme. Přišla nabídka na Teixeiru. Bylo to zvláštní, ale teď to dává smysl. Santos je pozitivní [Covid-19],“
prozradil dlouholetý trenér Jiřího Procházky. Duel s Teixeirou se týmu českého zápasníka zamlouval, ale bohužel k němu nedojde, neboť dříve nakažený Teixeira se nemoci stále nezbavil.

Související obsah„Jiřího nadhodili do tábora Teixeiry, ale tam to bylo negované, protože Teixeira je také stále pozitivní. Dělali jsme všechno možné, ale ta nejméně pravděpodobná věc, tedy že Santos bude také pozitivní, je tady a bohužel zápas 3.10. nedopadne,“ vysvětlil Karaivanov situaci.


Zápas je tak zrušen a český zápasník stále čeká na druhou šanci, ukázat v oktagonu nejprestižnější MMA organizace světa své dovednosti. Druhý duel by rád stihl do konce roku 2020 a jako jeden z možných soupeřů se nabízí Aleksandar Rakič (13-2), který v žebříčku polotěžké váhy stojí o jednu příčku před Procházkou.
 

„To nám také nabídli. Do budoucna je tam možnost, mít do konce roku zápas. Je tam možnost mít toho Rakiče,“ přiznal Karaivanov a pokračoval: „Takový souboj dvou mladých dravců.“

Související obsah

Nicméně Procházkův trenér přiznal, že zápasem s Rakičem by jeho svěřenec mnohé nezískal a spíše preferuje střetnutí s někým lépe postaveným, jako právě Teixeira či Santos. Jejich porážka by českého zápasníka více příblížila titulové šanci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události