Silniční cyklistika

Kolumbijec López odjel favoritům a vyhrál královskou etapu, lídrem stále Roglič

Kolumbijec López odjel favoritům a vyhrál královskou etapu, lídrem stále Roglič
Zdroj: Profimedia

Dramatický závěr nabídla 17. etapa Tour de France. Z výhry se nakonec radoval kolumbijský cyklista Miguel Ángel López, který za sebou nechal i lídra Primože Rogliče a posunul se do nejlepší trojky v boji o žlutý trikot.

Královská etapa vedla z Grenoblu až na obávaný vrchol Méribel Col de la Loze (2304 m.n.m), což je zároveň nejvyšší bod letošní Tour de France.

V začátku závodu se opět utvořila úniková skupina, ve které figuroval i úterní vítěz Lennard Kämna z BORY nebo druhý Richard Carapaz.

Související obsah

A právě ekvádorský cyklista si tentokrát vedl náramně a postupně urval ostatní soupeře v úniku. Nicméně tři kilometry před cílem ho pod vrcholem dojeli hlavní favorité na letošní celkové vítězství.

Následně nastoupil prozatímní čtvrtý muž Tour Miguel Ángel López z Astany, který urval i dva Slovince Primože Rogliče a Tadeje Pogačara.

Související obsah

Kolumbijec nakonec projel horským cílem jako první, 15 vteřin za ním dojel Roglič, 30 vteřin ztrátu měl pak průběžně druhý Pogačar.

López se tak svým nástupem dokázal probojovat do nejlepší trojky v boji o žlutý dres. Z ní naopak vypadl Rigoberto Uran, který ve středeční etapě dojel se ztrátou přes tři minuty.

Ztratil i krajan Nairo Quintana, který vypadl z pelotonu už při prvním náročném stoupání a nabere tak velkou ztrátu. Na Tour pak nepokračuje ani loňský vítěz Egan Bernal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události