Silniční cyklistika

Ošklivý pád favorita! Kolumbijec přehlédl nerovnost a skončil v bariéře

Patřil mezi favority letošního Giro d'Italia, nakonec však cyklista Miguel Ángel Lopéz musel opustit závod na nosítkách. V úvodní časovce ho postihl hrozivý pád, při kterém v prudké rychlosti narazil do bariéry. Naštěstí jeho zranění nejsou vážná

Na nedávné Tour de France si kolumbijský cyklista vyjel krásné šesté místo a na kopcích pořádně proháněl favority Tadeje Pogačara a Primože Rogliče.

Byl tak i jedním z aspirantů na vítězství na italském Giru, tento sen se však rozplynul hned po úvodní časovce.

Miguel Ángel Lopéz sice zvládl nejtěžší pasáž ve sjezdu, kde měli problémy ostatní favorité, následně však na rovině vjel v nestřeženou chvíli do jedné z nerovností na silnici.

Ta ho totálně rozhodila a závodník vjel v plné rychlosti do postranní bariéry. Ze závodu musel okamžitě odstoupit a jel do nemocnice.

Ze špitálu pak naštěstí přišly pozitivní zprávy: "Rentgen neprokázal žádné zlomeniny, utrpěl akorát hlubokou ránu v těsné blízkosti iliakální arterie, kvůli které podstoupil chirurgický zákrok. Rána by se měla zahojit v následujících týdnech," sdělil médiím lékař týmu Astana Serge Niamke s tím, že cyklista opustil nemocnici po svých a vrátil se do hotelu.

26letý cyklista má na pády smůlu. Ostatně spadl i na Tour, kde ve sjezdu uklouzl a narazil do značky. V závodě pak ale pokračoval, a nakonec skončil na již zmíněném šestém místě.

Související obsah

Z výhry v časovce se nakonec radoval favorizovaný Ital Ganna, český cyklista Josef Černý pak dojel na parádním šestém místě.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události