Silniční cyklistika

Krásný finiš alpské etapy. Do cíle dojeli dva závodníci Ineosu v objetí

Krásný finiš alpské etapy. Do cíle dojeli dva závodníci Ineosu v objetí
Zdroj: Profimedia

Osmnáctá etapa Tour de France nabídla hodně netradiční finiš. Cílem totiž projeli dva jezdci Ineos v objetí. Fotografie však nakonec určila za vítěze polského cyklistu Michala Kwiatkowského. Na prvních třech pozicích Tour se nic neměnilo. Žlutý dres udržel Primož Roglič a je velice blízko celkovému vítězství.

Tým Ineos si dokázal na Tour de France alespoň částečně spravit chuť. Po odstoupení hlavního favorita Tour Egana Bernala totiž dokázal vyhrát horskou etapu a navrch k tomu získal puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře.
 

Hned od startu se totiž do úniku dostala skupina, ve kterého figurovali dva jezdci stáje Ineos Grenadiers – Michal Kwiatkowski a Richard Carapaz.
 

Související obsah

Tato dvojice následně dokázala odpárat všechny své soupeře a na hlavní vrchol 175kilometrů dlouhé etapy Montée du plateau des Gilerés dojela společně. Díky tomu si kolumbijský cyklista Richard Carapaz zapsal další body do soutěže vrchařů a získal puntíkatý dres.
 

V cíli pak Carapaz dojel se svým kolegou Michale Kwiatkowským v objetí. Nicméně podle fotografie se stal vítězem polský cyklista.
 

V hlavní trojici ke změně v pořadí nedošlo. Žlutý trikot stále drží Primož Roglič a je velmi blízko vítězství na Tour de France.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události