Fotbal

Konec vysedávání! Bale jedná v Anglii, dohoda se Spurs je blízko

Konec vysedávání! Bale jedná v Anglii, dohoda se Spurs je blízko
Zdroj: Profimedia

Fotbalista Gareth Bale je blízko odchodu do londýnského Tottenhamu, kde fotbalově vyrostl. 31letý Velšan tak na víkend dorazil do Londýna, kde by měl s agentem vyjednat poslední detaily smlouvy. Součástí dohody s Realem Madrid je však pouze roční hostování, po kterém by se měl fotbalista vrátit zpátky do Španělska.

Přestupové tahanice okolo Garetha Balea možná definitivně skončí. Real Madrid nechtěl 31letého křídelníka dlouho nikam pustit. Velšan tak pouze vysedával na lavičce, jelikož kouč Zinedine Zidane s ním v uplynulé sezoně vůbec nepočítal a lidsky si asi také dvakrát nesedli.

Ostatně Bale dával svou nespokojenost z lavičky dost hlasitě najevo. Během zápasu si tak dělal srandičky, a dokonce měl odmítnout odletět na zápas Ligy mistrů proti Manchesteru City a dát raději přednost hraní golfu, který v poslední době tvoří velkou část jeho života.

Související obsah

Ostatně po příletu do Londýna si měl údajně dát partičku golfu s majitelem Tottenahamu Danielem Levym. Ten mocně touží přivést fotbalistu zpátky, už proto, že Bale tu zanechal obrovskou stopu a herně zde vyrostl.

Dohoda s Realem se však netvoří snadno. Majitel madridského velkoklub Florentino Pérez s 31letým Velšanem stále počítá, i přesto, že fotbalista pod koučem Zidanem nehraje a od února strávil na hřišti pouze 215 minut.

  

Podle posledních zpráv by tak mělo dojít k vypůjčce, Bale se přesune do Tottenhamu (odkud v roce 2013 odcházel jako nejdražší hráč světa) na roční hostování, opačným směrem se pak má vydat záložník Spurs Dele Alli.

Související obsah

Tottenham se také domluvil s Realem na snížení jeho platu. Respektive Baleovu královskou týdenní mzdu (cca 15 milionů korun) budou oba týmy platit na půl.

„Dokud mi nebude řečeno, že je hráčem Tottenhamu, budu ho brát jako hráče Realu. V takových situacích je lepší nemluvit. Garetha jsem do Realu chtěl, když jsem tam působil. Tehdy to nešlo, ale šéf klubu dal na můj instinkt a přivedl ho později. A Gareth to ví,“ promluvil ke spekulacím ohledně příchodu Velšana trenér Mourinho.

Související obsah

Do Tottenhamu by už jistě měl přijít také obránce Realu Sergio Reguilon, který má podepsat pětiletou smlouvu a Spurs za něj vysázejí přes 800 milionů korun.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události