UFC

Druhý zápas Davida Dvořáka v UFC: Skvělá taktika i kopy pod koleno

David Dvořák má za sebou druhý zápas v UFC a vedl si skvěle. V oktagonu předvedl dominantní výkon a výborně zvládnutou taktiku, což ocenili i tři bodoví rozhodčí, kteří mu udělili stejný počet bodů. 28letý český zápasník tak dokázal vyhrát už patnáctý zápas za sebou.

Ačkoliv český zápasník předtím avizoval, že se chce pouštět do většího tlaku vůči soupeři, nakonec mu stačila spíše zdrženlivá taktika, kterou však plnil do puntíku.

Jordana Espinosu především dráždil tzv. calf kicky (kopy pod koleno). Po vyrovnaném prvním kole předvedl povedený kop na začátku druhé rundy a od té chvíle soupeře dost výrazně vyřadil ze hry.

Související obsah

“Skvěle takticky zvládnutý zápas, David skvěle provedl to, co mohl udělat nejlépe, a to sice, že soupeře zbavil pohybu a utvořil si prostor, aby trefoval Espinosovu hlavu,” chválil Dvořákovu taktiku ve studiu MMA trenér André Reinders

Americký protivník si rázem začal chránit svoji bolavou levou nohu a otevíral se nahoře, čímž mohl David Dvořák začít útočit na hlavu.

 


“Espinosa byl také dost na zadní noze v záklonu, což znamená, že se mu vystrčila brada, kterou dokázal pak David následně trefovat," přidal další postřeh Reinders.

28letému českému bojovníkovi pak stačilo tuto taktiku držet až do konce zápasu a mohl si vyslechnout finální jednohlasné rozhodnutí od rozhodčích.
 

V UFC dokázal vyhrát druhý zápas a pokaždé na body. Naopak ukončení soupeře se mu zatím v největší bojovnické organizaci nepovedlo.

Související obsah

“Když člověk vidí, že mu taktika vychází, tak se nemusí hnát bezhlavě za ukončením. Naopak soupeř, který prohrává, musí něco razantně udělat a začít víc tlačit, aby změnil průběh zápasu,” dodává bývalý UFC zápasník Viktor Pešta.

S jeho slovy souhlasí i bývalý MMA fighter André Reinders:
"Ukončení nebylo potřeba. Myslím, že David Dvořák ukázal UFC, že na tuto úroveň v pohodě má, takže obrovská gratulace."
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události