Fotbal

Barcelona se loučí s legendou, Suárez odchází do Atlética

Barcelona se loučí s legendou, Suárez odchází do Atlética
Zdroj: Profimedia

Jeden z největších fotbalových klubů na světě se loučí se svou legendou. Není za tím ale konec kariéry, nový trenér Ronald Koemann prostě s Luisem Suárezem do budoucna nepočítá, a tak si Uruguayec zařídil přestup do Atlética Madrid.

Suárez strávil v Barceloně 6 sezon, během kterých se stihl stát klubovou legendou. V 283 zápasech stihl nastřílet 198 gólů, což z něj činí třetího nejlepšího střelce v historii Barcelony.


Svůj gólový účet ale na dvě stovky nezaokrouhlí, jelikož Barcelona prochází nutnou obměnou. Nový trenér Ronald Koemann chce vsadit na mladší perspektivnější hráče, takže 33letý Suárez v jeho plánech nefiguruje. Proto si Uruguayec našel nového zaměstnavatele, kterým bude konkurenční Atlético Madrid.Barcelona si váží toho, co všechno Suárez pro klub udělal, a tak připravila rozlučkové video, které umístila na své sociální sítě. V něm je Suárezův příchod, tréninky, zápasy, jeho góly a společné slavení získaných trofejí. Na konci je poté vzkaz pro samotného útočníka: "Luisi, navždy budeš součástí naší historie. Mockrát ti děkujeme a hodně štěstí!"

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události