Fotbal

Suárez podváděl při testu z italštiny, aby získal pas! Řeší to policie

Suárez podváděl při testu z italštiny, aby získal pas! Řeší to policie
Zdroj: Profimedia

Luis Suárez čelí vážnému obvinění kvůli přestupu, který se ani nestal. Uruguayec chtěl kvůli přestupu do Juventusu získat italské občanství, a tak absolvoval jazykový test. Byl ale obviněn z podvodu, že zadání znal předem a případ už řeší policie.

Suárez začal již ve svých patnácti letech randit se Sofíou Balbiovou a v roce 2009 si ji vzal. Díky tomu, že ona je Italka, mohl Suárez nyní zažádat o italské občanství, které chtěl kvůli přestupu do Juventusu. Aby občanství získal, musel nejdřív splnit jazykový test a u něj údajně podváděl.


"Během vyšetřování se objevily určité nesrovnalosti v testu, který Luis Suárez podstoupil, aby získal italské občanství," uvedlo státní zastupitelství ve městě Perugia, kde Suárez test absolvoval.


"Z vyšetřování vyplynulo, že témata v testu byla předem schválena a skóre bylo uděleno ještě před testem, a také že kandidát prokázal pouze základní znalost italského jazyka," stálo dále ve zprávě.


Policie tak nyní na univerzitě v Perugii provádí další vyšetřování, které má za cíl potvrdit hned několik trestných činů.

Související obsahItalský deník Repubblica okomentoval Suárezovu jazykovou vybavenost takto: "Nemluví ani slovo italsky. Nečasuje slovesa, používá pouze infinitiva. Pokud by se ho novinář zeptal na nějakou otázku, byl by ztracený."

Související obsahPokud se obvinění skutečně potvrdí, může se uruguayský útočník dostat do křížku s italským soudním systémem, a to nakonec ani do Juventusu nepřestoupil. Turínský klub získal na hostování místo něj Álvara Moratu z Atlética Madrid, kam pravděpodobně právě Suárez zamíří.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.