UFC

Costa provokoval rukama za zády. Vystrkoval bradu a pak do ní dostal

Vyzyvatel Paulo Costa šel do bitvy o titul střední váhy plný sebevědomí. Dokonce Israela Adesanyu během zápasu provokoval a nastavoval mu odkrytou bradu. Frajeřiny se mu nevyplatily a šampion mu vše vrátil i s úroky.

Jen těžko by se za poslední dobu našel intenzivnější trash-talk než ten, který panoval mezi Israelem Adesanyou (20-0) a Paulem Costou (13-1). Během předzápasových rozhovorů nevynechali jedinou příležitost k urážce a čas na provokace si našli i během výměn úderů v kleci.Provokace inicioval v prvním kole Costa, který Adesanyovi nastavoval nohu ať si v klidu kopne. Později se před něj dokonce postavil s rukama za zády s odkrytou bradou. Šampion se ale vyprovokovat nenechal a takticky držel vzdálenost, ze které na soupeře útočil.

Související obsahUdržováním vzdálenosti a čekáním na chybu soupeře si Adesanya vysloužil další jízlivou narážku. Costa se před něj postavil jako Yoel Romero a společného posledního soupeře i názorně předvedl. Šampion se s ním utkal v březnu, kdy ho sice porazil, ale za svůj pasivní výkon od mnohých sklidil kritiku.Vše však napravil na UFC 253. Costu nepustil do zápasu a ve druhém kole rychlým kopem na hlavu roztrhl Costův obličej. Úvodní provokace mu pak vrátil drtivým knokautem, který následně oslavil breakdancem.
 

VIDEO: sestřih zápasu Israel Adesanya vs. Paulo Costa o titul střední váhy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události