UFC

Klein na Slovensko veze první UFC vítězství. Stačilo mu 76 vteřin

Ĺudovít "Lajoš" Klein není už jenom prvním Slovákem, který vstoupil do UFC, ale i prvním Slovákem, který v nejprestižněšjí MMA organizaci vyhrál zápas. Na UFC 253 ukončil favorizovaného Shanea Younga brutální sérií úderů už v prvním kole.

Klein (17-2) do zápasu nastoupil s úsměvem a užíval si atmosféru, ale po uzavření klece se proměnil v nelítostného zabijáka. Předvedl přesně to, co poslední roky předváděl na česko-slovenské scéně.




Po minutě a deseti vteřinách zápasu na výměnu úderů navázal drtivou kombinací, během které Younga (13-5) trefil charakteristickým kopem z přední nohy a následně otřeseného soupeře ukončil sérií zvedák-hák.

Na Fight Islandu v Abú Zabí si připsal osmou výhru v řadě a do nejprestižnější MMA organizace světa vstoupil ve velkém stylu. Dominantním výkonem tak zastínil předešlé pochybení z předzápasového vážení, kdy nesplnil limit pérové váhy 66 kg a které ho bude stát část výplaty.

Své pocity shrnul během pozápasového rozhovoru. „Je to skvělý pocit, nejlepší v mém životě,“ byla první slova 25letého zápasníka a následně po konzultaci s trenérem Attilou Véghem dodal: „Brutal happy [brutálně šťastný].

Související obsah


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události