Tenis

Kordův syn je v druhém kole! Macháč sahal po senzačním postupu

Kordův syn je v druhém kole! Macháč sahal po senzačním postupu
Zdroj: Profimedia

Jako první z českých tenistů vstoupila do French Open Marie Bouzková. Začala dobře, když první set vyhrála, jenže další dva sety nezvládla, takže s Estonkou Kanepiovou vypadla. Do druhého kola postoupil Sebastian Korda, syn legendy českého tenisu Petra Kordy.

22letá Bouzková pronikla do druhého kola na grandslamu pouze loni ve Wimbledonu. Nyní na French Open měla dobrou příležitost tento počin zopakovat. V prvním kole na ni totiž čekala Kaia Kanepiová, která je o 60 pozic na žebříčku níže.


Bouzková šla tedy do zápasu jako favoritka a v prvním setu tuto roli naplnila, když vyhrála 6:4. V druhém setu se role obrátily a 6:4 vyhrála Estonka. Třetí set Bouzkové bohužel vůbec nevyšel, nevypracovala si ani jeden brejkbol a sama své podání dvakrát ztratila, takže s francouzským grandslamem se loučí už po prvním kole.


Životní úspěch zaznamenal Sebastian Korda. Dvacetiletý syn Petra Kordy, reprezentující Spojené státy americké v prvním kole dostal bývalou světovou osmnáctku Andrease Seppiho. Ital je o více než sto pozic v žebříčku nad Kordou, ale ten zkušenějšího soupeře porazil ve čtyřech setech 6:2, 4:6, 6:3 a 6:3.

Související obsah

Blízko k senzaci byl Tomáš Macháč. Devatenáctiletý Čech debutoval v hlavní části grandslamu proti Tayloru Fritzovi. Američan je 29. hráčem světa, takže je o více než 200 pozic před Macháčem.


Zpočátku Fritz roli favorita plnil. V prvním setu vyhrál 7:5, ten druhý získal až v tiebreaku. Třetí set začal Fritz brejkem, jenže pak přišel velký zvrat. Macháč vyhrál šest gemů v řadě, čímž získal třetí set. Čtvrtou sadu vyhrál český tenista také poměrně hladce 6:2 a šlo se do pátého setu.


Jenže v něm se bohužel rozjetý český teenager zastavil. Fritz získal první čtyři gemy, a i když Macháč odpověděl sebráním podání a snížením na 2:4, Američan už si zápas na servisu pohlídal.

Související obsah

Nedělní výsledky českých tenistů na French Open:

Muži:

Taylor Fritz - Tomáš Macháč - 7:5, 7:6(2), 1:6, 2:6, 6:3

Ženy:

Kaia Kanepiová - Marie Bouzková 4:6, 6:4, 6:2

Barbora Strýcová - Varvara Lepchenková - začátek přibližně 17:00

Nina Stojanovičová - Barbora Krejčíková - začátek přibližně 17:55

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události