UFC

Kleinovi hrozil vyhazov z UFC! Při zápase o tom nevěděl

Když Lajoš Klein na UFC 253 nastupoval do klece, netušil, že jeho první zápas v UFC může být i poslední. Damoklův meč vysel nad mladým talentem, neboť nesplněním váhového limitu pořádně naštval vedení organizace, které hrozilo vyhazovem. Klein naštěstí vše zachránil excelentním výkonem.

Klein (17-2) duel se Shanem Youngem (13-5) přijal jako náhradník deset dnů před zápasem. Podmínkou jeho vstupu do UFC bylo splnění váhového limitu pérové váhy, který nakonec převážil o 2 kg.

Tím pořádně vytočil soupeře, jeho tým i matchmakery UFC. Organizace slovenskému týmu stanovila ultimátum. Pokud by Lajoš zápas prohrál, sešlo by z podepsaného kontraktu a jeho kariéra v nejprestižnější MMA organizaci světa by skončila v samotném zárodku.

Související obsah25letý zápasník situaci rozebral v podcastu MMA Letem světem: „Hlavní matchmaker Sean Shelby byl na mě dost naštvaný. Řekl, že kdybych zápas prohrál, tak mě hned vyhodí, konec kontraktu. Ale to jsem já nevěděl, kluci mi to neřekli a nechali mi čistou hlavu na zápas. Dozvěděl jsem se to až po zápase.“Trenéři svému svěřenci nic neprozradili a Klein do klece nastoupil s úsměvem. Následně předvedl dominantní výkon, který po 76 vteřinách ukončil kombinací úderů a pověstným kopem na hlavu. Do UFC se zapsal knokautem, připsal si osmé vítězství v řadě a hlavně zachránil vysněnou kariéru.

Související obsah„Alespoň ten zápas dopadl tak, jak dopadl. Chvála bohu. Tím se to trochu vykompenzovalo a trošku se na to zapomene. Pro budoucí zápas jsem je ubezpečil, že váha bude 100%," dodal Klein.
 

Další galavečer UFC Fight Night: Holmová vs. Aldanaová sledujte už v neděli 4. října živě od 4:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události