UFC

Na Procházku zbývá jediný soupeř! Jiří to bere jako výzvu, zní z jeho týmu

Po obsazení trůnu polotěžké váhy Janem Blachowiczem se začíná jasně vykreslovat cesta Jiřího Procházky. Rovnice pro druhý zápas v UFC ukazuje na jediného možného soupeře a jméno potvrdil i trenér Martin Karaivanov.

Dlouholetý kouč a manažer Jiřího Procházky (27-3-1) vyhlídky svého svěřence shrnul v rozhovoru s televizí Nova. Pokud chtějí v UFC nastoupit ještě letos, vypadá to na jediného možného soupeře.„Zřejmě to tak vypadá. Tento týden začnu komunikovat další zápas. „V podstatě je to jednoduchá rovnice – 7. 11. je Teixeira vs. Santos. Blachowicz získal titul a přímo si řekl o Santose jako odvetu. Myslím, že vyhraje Santos a půjde s Blachowiczem. Reyes nevím, jak je na tom s nosem, ale pokud je zlomený, tak určitě do konce roku je out. A nechceme čekat, jak dopadne Teixera. Memyslím si, že by do konce roku dal další zápas.“ shrnul Karaivanov situaci v polotěžké váze.

Související obsahVolný je jen Aleksander Rakič, který v TOP 5 zaujímá pátou pozici. „Nám v podstatě nic jiného nezbyde, něž vzít Rakiče, pokud chceme zápasit do konce roku. Nebo někoho za námi, ale tam toho moc není a karty už jsou rozdané,“ nastínil trenér a manažer jediné možné východisko.
 

Eventuálně se nabízí i možnost být připravený jako náhradník k odloženému zápasu Teixeira vs. Santos, pro případ, že by jeden z ranařů vypadl ze zdravotních důvodů. Ale na tento scénář Karaivanov nechce spolehát.
 

„Tohle bych už nechtěl riskovat. Přeci jenom je to v listopadu, blíží se konec roku a nevím, kolik turnajů tam ještě bude. Takže než spoléhat na to, že někde budeme náhradnici, radši vyjednáme zápas Procházka vs. Rakič,“ prozradil.

Související obsahA jak matchup vidí tým Procházky? „Jiří to bere jako velkou výzvu. Já jako trenérsky tak, že se kvalitně připravíme. Manažersky bych raději toho Teixeiru. Říkám to poněkolikáté, ale když nebude zbytí, jdeme do toho,“ zhodnotil Karaivanov.

Zdroj: Profimedia

Aleksandar Rakič (13-2) z šesti zápasů v UFC prohrál jen jediný. Naposledy se do klece postavil na konci srpna, kdy jednomyslným rozhodnutím porazil Anthony Smitha (33-16) a po výhře vstoupil do TOP 5 polotěžké váhy. Stylově by Procházkovi mohl sedět, drží se spíše v postoji a soupeře ohrožuje neuvěřitelnou silou úderů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události