Tenis

Syn Kordy válí a postupuje do třetího kola, dál jde Krejčíková i Siniaková

Syn Kordy válí a postupuje do třetího kola, dál jde Krejčíková i Siniaková
Zdroj: Profimedia

Fantastickou formu si přivezl do Paříže Sebastian Korda. Syn slavného českého tenisty Petra Kordy je totiž po skalpu dalšího favorita už ve třetím kole na Roland Garros. Ve středečním zápase dokázal vyřadit amerického dlouhána Johna Isnera ve čtyřech setech.

Dvacetiletý tenista úspěšně kráčí ve šlépějích svého otce, reprezentuje však Spojené státy americké. Sebastian Korda nastupoval do French Open jako kvalifikant, hned v prvním kole však dokázal zaskočit zkušeného italského tenistu Andrease Seppiho.

 

Ve druhém kole pak na něj čekal ještě větší oříšek, a to sice Američan John Isner. Nicméně i svého slavného krajana dokázal Korda vyřadit. Po setech 6:4, 6:4, 2:6 a 6:4 tak postupuje 213. muž ATP už do třetího kola.

Související obsah


Děti bývalého českého tenisty jsou opravdu výjimečné. Kromě tenisty Sebastiana má Petr Korda s manželkou Reginou také dvě dcery Jessicu a Nelly, které obě hrají profesionálně golf a patří mezi nejlepší hráčky na okruhu LPGA.

Český fanoušek může také slavit postup do třetího kola u Barbory Krejčíkové, která porazila překvapivě svoji krajanku a jmenovkyni Barboru Strýcovou.

Nastoupila také Kateřina Siniaková, která porazila Rusku Pavljučenkovou 2:0 na sety.

Roland Garros 2. kolo

Sebastian Korda (USA) - John Isner 3:1 (6:4, 6:4, 2:6, 6:4)

Barbora Strýcová - Barbora Krejčíková 1:2 (4:6, 6:3, 3:6)

Anastasia Pavljučenkovová - Kateřina Siniaková 0:2 (3:6, 4:6)
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události