Box

Fury vs. Wilder 3: Konečná bitva boxerských rivalů se znovu odkládá!

Fury vs. Wilder 3: Konečná bitva boxerských rivalů se znovu odkládá!
Tyson Fury vs. Deontay Wilder 2 Zdroj: Nova Sport

Završení boxerské trilogie mezi úřadujícím světovým šampionem těžké váhy Tysonem Furym a bývalým držitelem titulu WBC Deontayem Wilderem se znovu přesouvá. Promotéři nechtějí o diváky soupeřit s ostatními sporty, a tak hledají nové datum.

Poslední třetí bitva dvou matadorů rohovnického sportu se měla původně uskutečnit už v létě 2020. Kvůli pandemii Covid-19 byla přesunuta na říjen a později znovu na 19. prosince. Nicméně se neuskuteční ani v tomto datu.

Promotér Bob Arum totiž nechce o diváky soupeřit s ostatními sporty. Na stejný den je naplánováno sedm zápasů amerického fotbalu, který se v USA těší obrovské popularitě.


„Přesouváme to, protože ve stejný den se hraje pět zápasů vysokoškolské fotbalové ligy a dva zápasy NFL. Nemůžeme trvat na 19. prosinci a hledáme nové datum, jak nám poradili vysílatelé ESPN, FOX a PBC,“ vysvětlil změnu promotér Bob Arum pro ESPN.

Související obsahFanoušci boxu se pravděpodobně završení trilogie dočkají až v roce 2021. Nabízí se i možnost uskutečnit ji o týden dříve, ale na 12. prosince je naplánovaný poslední velký MMA galavečer UFC 256. Datum je tedy neznámé, ale místo zůstává stejné. Boxeři znovu změří síly na novém stadionu fotbalového týmu Las Vegas Raiders – Allegiant Stadium.

Zdroj: Profimedia


Boxeři se poprvé střetli v prosinci 2018. Fury (30-0-1) byl tehdy na cestě zpět na vrchol po tříleté pauze, zatímco tehdy neporažený Wilder (42-1-1) kraloval trůnu WBC. Po vyrovnaném zápase oba odešli z ringu s první remízou profesionální kariéry.

Zdroj: Profimedia


Odveta dvou neporažených boxerů následovala až v únoru 2020. Po změně trenéra předvedl Fury ze všech stran dominantní výkon a tým Wildera v sedmém kole hodil do ringu ručník. Cikánský král po pěti letech znovu získal světový titul, ale poražený Bronzový Bombarďák si titul nárokuje zpět. Ihned uplatnil smlouvou stanovené právo na třetí zápas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události