Silniční cyklistika

Juniorský mistr světa v problémech. Stáj ho suspendovala za nevhodný tweet

Juniorský mistr světa v problémech. Stáj ho suspendovala za nevhodný tweet
Zdroj: Profimedia

Hodně kontroverzní moment vyvolal tweet amerického cyklisty Qiunna Simmonse. Teprve 19letý závodník se na sociálních sítích vyjádřil, že je příznivcem současného prezidenta USA Donalda Trumpa a jeho stáj Trek-Segafredo ho za to suspendovala.

Juniorský mistr světa ze silničního závodu v tomto případě komentoval příspěvek novinářky José Beenové. Ta v reakci na předvolební debatu mezi prezidentem Donaldem Trumpem a jeho protivníkem Joem Bidenem, napsala: „Pokud mě sledujete a podporujete Trumpa, můžete jít.“

Na její slova zareagoval právě cyklista Simmons, který ji napsal „Bye“ (s loučícím emotikonem mávající ruky). Když se ho pak v komentářích jeden z fanoušků zeptal, zdali je „Trumpovec“, odpověděl „Správně“, a ke svému komentáři ještě přidal emotikon americké vlajky.
 


Na jeho chování na Twitteru se dost výrazně posvítilo vedení stáje Trek-Segafredo, které cyklistu okamžitě suspendovalo. "Jsme organizací, která oceňuje inkluzivitu a podporuje rozmanitější a spravedlivější sport pro všechny sportovce. Podporujeme právo na svobodu projevu, lidé ale musí nést odpovědnost za svá slova a činy. Jezdec týmu Quinn Simons bohužel publikoval na sociálních sítích prohlášení, která považujeme za kontroverzní, štvavá a škodící týmu, profesionální cyklistice, jejím fanouškům a pozitivní budoucnosti, kterou, jak doufáme, pomáháme vytvořit. V reakci na to nebude (Quinn Simons) až do odvolání závodit za Trek-Segafredo," vysvětil americký tým svůj razantní krok.
 

Související obsah

Novinářka Beenová následně tweet smazala, a dokonce se zastala i potrestaného cyklisty. "Je mi z té situace strašně, pro Simmonse je hrozné, že zmešká své milované klasiky. Suspendaci bych nikdy nevolila," dodala.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Silniční cyklistika

Důležité Události