NHL

Nováček NHL ze Seattlu skládá tým, sáhl po bývalém brankáři Komety!

Nováček NHL ze Seattlu skládá tým, sáhl po bývalém brankáři Komety!
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Velkou výzvu před sebou má bývalý brankář brněnské Komety Sasu Hovi. Stane se součástí týmu nováčka NHL ze Seattlu, pro který bude pracovat v pozici skauta. O novinku se podělil na svém instagramu.

Na začátku ročníku 2021/22 se do nejlepší hokejové soutěže světa přidá další tým. Na konci července představili v Seattlu novou identitu a i nadále pracují na výstavbě moderní arény.

Teď dávají Krakeni dohromady svůj tým a vzpomněli si i na bývalého brankáře Komety. "Jsem hrdý, že mohu být součástí týmu jako skaut," napsal finský brankář, který se stal miláčkem brněnského publika, na svůj instagramový účet.

Související obsah

"Podepsat smlouvu v NHL bylo mým snem už když jsem před více než třiceti lety začal hrát hokej. Nyní, během mé druhé kariéry, se mi sen splnil," radoval se blonďatý sympaťák, který strávil v českých týmech dohromady pět sezón.

 

Osmatřicetiletý gólman je rodákem z Toijaly a kariéru započal v Tampere. Z Tappary, kde získal několik startů ve finské SM-liize se přesunul do topícího se Vsetína, kterému pomohl v baráži k udržení soutěže.

Přes Slovan Bratislava, s nímž dvakrát vyhrál slovenskou extraligu, se pak dostal do Brna. V Kometě prožil fantastické tři roky, tribuny si jej zamilovaly a jen těžce nesly jeho konec. Po roční odmlce se k hokeji na sezónu vrátil a chytal ještě v EBEL lize za Znojmo.

Související obsah

Hovi se nyní stane součástí zbrusu nového týmu, který v létě příštího roku vstoupí na hokejovou mapu. Klub odhalil své jméno a logo na konci července.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události