UFC

Nejasná budoucnost neporaženého Chabiba. White plánuje něco velkého

Nejasná budoucnost neporaženého Chabiba. White plánuje něco velkého
Khabib Nurmagomedov a Dana White Zdroj: Profimedia

Neporažený Chabib Nurmagomedov se pyšní úctyhodnou kariérou a v říjnu se po více než roce vrátí do klece, aby potřetí hájil titul lehké váhy. Co šampiona čeká po zápase s Justinem Gaethjem, je však otázka, na kterou on sám nezná odpověď. Prezident UFC plánuje něco speciálního.

Dagestánský Orel o své budoucnosti promluvil na virtuální tiskové konferenci k blížícímu se galavečeru UFC 254. „Velmi dobrá otázka. Nevím. Možná 24. října Gaethjeho ukončím a co potom? Fakt dobrá otázka,“ řekl prvně Nurmagomedov (28-0).

Vzápětí nastínil svou motivaci. Peníze od UFC nepotřebuje, v kleci ho pohání chtíč být tím nejlepším. „Miluju měřit se s nejlepšími zápasníky světa. To je to, proč jsem tady. Nedělám to pro peníze, ty můžu vydělat podnikáním,“ pokračoval.

Související obsah

 

Podle jeho manažera je jedním z jeho cílů naplnit sen nedávno zesnulého otce o dosažení perfektní bilance 30 vítězství bez porážky. K tomu Chabibovi zbývají dva zápasy a ukončení kariéry je snad ještě daleko.


„Nemyslím si, že půjdu do důchodu. Máme nějaké možnosti, ale o tom budu přemýšlet až po zápase,“ pronesl šampion, ale o jaké možnosti se jedná přesně neprozradil. Pouze nastínil, že šéf organizace Dana White má se svou hvězdou velké plány.


„Dana mi řekl, že po tomto zápase má pro mě něco speciálního. Ale řekl jsem mu, ať si to prozatím nechá a promluvíme si až po zápase [s Justinem Gaethjem]. Řekl, že má pro mě velké věci. Uvidíme,“ pokračoval.

Související obsah

Možností se nabízí hned několik. Například Chabibovo přání změřit síly s legendou Georges St-Pierrem a pozornost snad každého fanouška by přitáhl odvetný duel s Conorem McGregorem, který nyní koketuje s návratem z odpočinku.

Nicméně šampionův manažer Ali Abdelaziz tyto možnosti vyvrátil. „Můžu vám garantovat, že tím překvapením nebude GSP ani Conor. Je to mezi mnou a Danou [Whitem]. Bude to velké, ale počkejme po zápase s Justinem. Tohle je nejlepší duel v historii lehké váhy."

Zdroj: Nova Sport


Čekání na třetí Chabibovu obhajobu zkrátí následující galavečer UFC Fight Night: Holmová vs. Aldanaová. Ten sledujte už v neděli 4. 10 živě od 4:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události