Esport

Virtuální nároďák v CS:GO postupuje do semifinále evropského poháru!

Virtuální nároďák v CS:GO postupuje do semifinále evropského poháru!
Zdroj: esuba.eu

Střet národních týmů v esportu sice nevídáme tak často, jako třeba v tradičních sportech, ale o to zajímavější bývá skládání sestav a celkově měření sil jednotlivých reprezentačních výběrů. V rámci charitativního mezinárodního turnaje StayHome European Nations Cup naše národní týmy soutěží hned ve třech herních titulech.

V nejlepší pozici se nachází kapitán Michal „Leckr“ Kadlíček a jeho spoluhráči ve střílečce CS:GO. Česká reprezentace v této hře ze skupiny postoupila z druhého místa a ve čtvrtfinále je čekal silný tým Portugalska. Češi ale zvládli vyhrát 2:0 na mapy a postupují tak do semifinále, kde se utkají s Maďarskem. Pokud by se naší sestavě podařilo vyhrát i proti Maďarům, utká se v grandfinále proti vítězi souboje Belgie se Severní Makedonií.

Ze skupinové fáze ale dokázaly postoupit i další dva výběry, které Česká asociace esportu na tento evropský turnaj vyslala. Naše výprava reprezentantů ve fotbalové hře PES sice ve své skupině dvakrát prohrála, ale závěrečnou výhrou 2:0 nad Běloruskem si postup do čtvrtfinále nakonec zajistila. Vyřazovací část naši virtuální fotbalisté začnou zápasem proti Izraeli, který proběhne ve středu 3. června. V 18:00 startuje i video přenos na kanále eRepre na stránkách Twitch.tv.
 

Související obsah


Čtvrtfinálové utkání čeká také reprezentační sestavu v taktické hře League of Legends. V této hře se za národní tým představí povětšinou hráči našeho nejlepšího domácího týmu CZC.eSuba, který ve skupině úspěšně zvládl všechny tři duely. O semifinále se ČR popere s Ukrajinou. Tento zápas měl proběhnout už o uplynulém víkendu, ale nakonec byl odložen a měl by se odehrát v nadcházejících dnech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události