Leeds vydřel bod proti City, Chelsea si zastřílela! Everton dál stoprocentní

Sobotní program Premier League načali fotbalisté Chelsea jednoznačnou kanonádou. Nováček z Leeds obral o body Manchester City. V akci byl i Matěj Vydra, který naskočil z lavičky, prohru Burnley ale neodvrátil.

V prvním poločase ještě defenziva Orlů odolávala, ale pět minut po začátku první půle už se na Stamford Bridge slavilo. Zmatků ve vápně využil Chillwell, který bez okolků napálil míč pod břevno.

Klid dal na kopačky Chelsea Zouma, který se prosadil hlavičkou. V samotném závěru ještě dostala družina Franka Lamparda k dispozici dvě penalty během pár minut. Obě proměnil Jorginho a situace byly jako přes kopírák. Střela k pravé tyči, zatímco brankář skákal k té druhé.

Nováček z Leeds se postaral o překvapení, když uhrál bod s vicemistrem. City nastoupilo ve velkém stylu. Ve čtvrté minutě orazítkoval de Bruyne tyč a v 17. minutě se prosadil přesnou střelou Sterling.

The Whites se však postupně probudili a po vyrovnání sahali už v nastavení první půle, dočkali se však až po změně stran. Rodrigo nejprve trefil jen brankovou konstrukci, o minutu později ale bezpečně uklidil do sítě odražený míč.

Senzaci mohl dotáhnout Bamford, ale vylámal si zuby na Edersonovi. Hosté měli v závěru tlak, ovšem dojeli na nepřesnosti v zakončení.

Bez porážky zatím kráčí novou sezónou Everton, který na vlastním hřišti přestřílel Brighton. Dvakrát se prosadil Rodríguez a minimálně do neděle bude na čele Premier League.

Ani na třetí pokus v nové sezóně nebodovalo Burnley s Matějem Vydrou. Ten nastoupil na hřiště v 77. minutě po proměněné penaltě, kterou WIlson navýšil vedení Newcastlu na 3:1. Ani přítomnost českého útočníka nepomohla a skóre se již nepohnulo.

Výsledky a program 4. kola Premier League:

Chelsea – Crystal Palace 4:0 (0:0)
Branky: 50. Chilwell, 66. Zouma, 78. a 82. Jorginho (obě z pen.).

Everton – Brighton 4:2 (2:1)
Branky: 17. Calvert-Lewin, 45+2. Y. Mina, 52. Rodríguez, 70. Rodríguez – 41. Maupay, 90+2. Bissouma.

Leeds – Manchester City 1:1 (0:1)
Branky: 59. Rodrigo – 17. Sterling.

Newcastle – Burnley 3:1 (1:0)
Branky: 14. Saint-Maximin, 65. a 77. (pen.) Wilson – 61. Westwood.

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.