Cyklistika

Wackermann byl v bezvědomí! Za děsivý pád na Giru prý může vrtulník

Cyklista Luca Wackerman utrpěl v závěru pondělní etapy vážné zranění a Giro d´Italia pro něj skončilo v nemocnici. Z vyšetřování kolize vychází najevo, že jeho pád 800 metrů před cílem v Messině měl na svědomí poryv větru způsobený helikoptérou televizního štábu.

Wackermann utrpěl zlomeninu nosu a má podezření na zlomeninu obratle, pohmožděný obličej, rty, ústa a dolní části zad a jiné tržné rány. Ze silnice ho zdravotníci přepravovali do nemocnice v bezvědomí. Když ho probudili, nic si z pádu nepamatoval.


Spolu s ním ale ochutnal asfalt i týmový kolega Etienne Van Empel. Ten naštěstí vyvázl jen z odřeninami a tržnými ranami.
Svědectví pak tlumočil šéf stáje Vini Zabu KTM Angelo Citracca."Vrtulník letěl příliš nízko a plůtky nebyly zrovna dobře zajištěné, takže po poryvu větru spadly do silnice,“ horoval. „Cyklisté neměli šanci se tomu vyhnout,“ dodal.

Zdroj: Profimedia


Pád vyšetřují zástupci skupiny cyklistů CPA a snaží se objasnit příčiny incidentu. "Náš delegát vyšetřuje, co se dnes na Giru stalo," uvedla v úterý CPA. "Je zřejmé, že kdokoli způsobil tuto vážnou a nepřijatelnou nehodu, bude muset převzít odpovědnost,“ stojí v prohlášení.

Související obsahParadoxně půjde zřejmě o italskou televizi RAI, která poskytla prostřednictvím vrtulníku obrázky i na samotný pád.

Související obsah

Reportáž Televizních novin o letošních cyklistických pádech z 7. října:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události