Cyklistika

Tajemství Tour: Krásné boty maluje cyklistům dívka Rogličova parťáka

Tajemství Tour: Krásné boty maluje cyklistům dívka Rogličova parťáka
Zdroj: Instagram

Na začátku byl nevinný nápad. Caitlin Fiedlerová vůbec nevěděla, co nadělit svému partnerovi Georgovi Bennettovi k narozeninám. Když se o tom doma bavili, napadlo ho, že by mohla navrhnout nějakou grafiku na jeho cyklistickou obuv. Dnes šikovná Novozélanďanka skoro nestíhá…

Od chvíle, kdy tito dva mladí lidé doma vymysleli bezva byznys, uplynuly čtyři roky. Caitlin mezitím založila firmu, vychytala technologie barvení obuvi a balíčky rozesílá po celém světě.


Zatímco první páry obuvi na zakázku kreslila šikovná malířka permanentními fixami, nyní už používá speciální akrylovou barvu. Podstatná je ale podle ní zejména příprava a následné předkreslení vzorů.


"Je opravdu důležité nejdříve sejmout povrchovou úpravu, která na cyklistických botách standardně bývá, jinak se barva nechytí a s největší pravděpodobností se odloupne," říká Caitlin Fielderová.

Související obsah


Na letošní Tour de France její milý Gerorge Bennett pomáhal Primožovi Rogličovi v maorských botách Shimano S-Phyre, které samozřejmě malovala sama Caitlin. Vzorované cyklistické boty se staly hitem, stejně jako v hokejových soutěžích třeba brankářské masky.


„Mám opravdu štěstí, že jsem díky Georgovi poznala spoustu kluků v profipeletonu, kteří projevili zájem o mou práci. Snad je to trochu i umělecké dílo,“ těší Caitlin Fiedlerovou.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události