Fotbal

Vízkovo svědectví o Panenkovi: Tři dny nejedl, děkujeme jeho synovi!

Byli výjimeční fotbalisté, dnes jsou velcí kamarádi a mastí spolu karty. A také si je bohužel našel koronavirus. Ladislav Vízek prodělal nepříjemnou nemoc v první jarní vlně. A dnes aspoň podporuje svého parťáka Antonína Panenku.

Když se ve středu roznesla novina o tom, že autor legendárního vršovického dloubáku musel být převezen do nemocnice ve vážném stavu, Ladislav Vízek zbystřil a začal mu vyzvánět telefon. K Panenkovi má hodně blízko, a tak se lidé začali ptát, zda netuší, jak na tom Tonda je…

Vízek pak vyvracel zkazky o tom, že by to mělo být velmi vážné. „Není to tak strašidelný, jak jsem slyšel. Ano, je na kapačkách, ale není snad ani na JIPce. Ale pozor, tři dny prý vůbec nejí, má horečky, je strašně unavený,“ vyprávěl fotbalový glosátor televizi Nova.

Související obsah

„Já vím, jak mu musí být, protože jsem to taky prošel,“ dodal s tím, že je rád, že o Panenku se postarali blízcí. „Je dobře, že jeho syn, který je zodpovědný, zavolal do nemocnice, aby byl v péči, kterou si zaslouží. Doma je to krutý, v nemocnici samozřejmě lepší,“ říká Vízek.

Související obsah


Ladislav Vízek marodil s koronavirem dlouhých 14 dnů a na Panenkovi poznal příznaky už pár dnů před jeho hospitaliazcí. „Já jsem s ním mluvil a kašlal a říkal mi, že asi má covid. A já mu odpověděl, že to slyším, že ten kašel znám, že je můj,“ vypráví.

Související obsah


Vízek také prozradil, že koronavirem prošel i jeho zeť Vladimír Šmicer. „Vím, že to měl Vláďa a měl to za tři dny pryč. Já jsem ležel 14 dnů, než mě to trochu pustilo. To Tonda má to to samé, není to pro něj lehké, ale v nemocnici se přes ty kapačky a léky dá dohromady. Prostě je v té ohrožené skupině lidí nad 70 leta prožívá to jinak než ti, kteří to projdou za tři dny. Tonda to má asi ošklivý,“ myslí si Ladislav Vízek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události