UFC

Preview UFC: Zvládne Marlon Moraes vybojovat titulovou šanci?

Minulý týden se řešila situace kolem bantamové váhy žen, nyní se budou ladit přední pozice ve stejné váze v mužské kategorii. Zatímco Aljamain Sterling má v podstatě slíbený titulový zápas proti Pjotru Janovi, tak trochu se zapomnělo na jedničku této divize, Marlona Moraese, který se konečně ukáže v Abú Zabí.

Nenechte si v neděli 11. října ujít další galavečer ze Zápasnického ostrova UFC Fight Night: Moraes vs. Sandhagen.HLAVNÍ TAHÁK

#1 Marlon Moraes vs. #4 Cory Sandhagen (bantamová váha do 61,2 kg)
Moraes se asi hodně divil, když UFC oznámilo titulový zápas José Aldo vs. Pjotr Jan o uvolněný pás v bantamové váze, přestože oficiálně právě on porazil Alda. Jenomže když prezident Dana White jasně na tiskovce řekl, že i podle něj vyhrál Aldo, tak najednou jako kdyby ve světě UFC jméno Marlon Moraes neexistovalo.

Zdroj: profimedia.cz

Moraesovi se ale předvídá velká budoucnost v nadcházejících letech, i přestože věkově už nepatří k nejmladším. Hovoří se o něm, že by pro Brazílii mohl znamenat něco podobného jako tehdy Anderson Silva či Vitor Belfort. K tomu by se ale potřeboval dostat na vrchol jedné z nejnabitějších váhových kategorií v UFC. Cesta vede přes hlavní zápas proti Corymu Sandhagenovi.
 

Osmadvacetiletý rodák z Colorada měl našlápnuto k vynikající kariéře v UFC, protože byl prakticky nezastavitelný, dokud mu letos v červnu překvapivě velice rychle nevystavil stopku výše zmiňovaný Sterling v bitvě o to, kdo se postaví do čela fronty vyzyvatelů o titul.

Zdroj: Profimedia

Moraes a Sandhagen mají všestranné dovednosti a instinkt pro ukončování zápasů. Moraes z posledních čtyř vyhraných utkání zaznamenal třikrát ukončení v prvním kole. Jeho soupeř Sandhagen první tři duely v UFC završil rovnež před limitem, a navíc oproti Moraesovi bude mít výhodu v tom, že současné prostředí bez diváků již zažil. Kdežto brazilský bojovník nenastoupil k ostrému zápasu dobrých deset měsíců.
 

Situace ve váze do 61 kilogramů je tedy jasná – šampion Pjotr Jan půjde někdy proti Aljamainu Sterlingu a vítěz tohoto duelu v budoucnu zřejmě nastoupí proti úspěšnějšímu z dvojice Moraes/Sandhagen – obzvláště v situaci, kdy zápas ovládne Moraes, protože Sandhagen by přece jenom potřeboval nárok potvrdit další výhrou. V sázce je tedy hodně.

Související obsah


 

#14 Edson Barboza vs. Makwan Amirkhani (pérová váha do 66 kg)
Neexistuje snad jiný bojovník s tolika těžkými soupeři za sebou. Edson Barboza může klidně prohrávat zápasy, ale UFC si ho drží u sebe, jak to jenom jde, protože tento specialista thajského boxu je prostě zárukou spokojenosti každého diváka. Bohužel mu výsledky nejdou moc na ruku, a navíc po téměř třech letech jde proti soupeři, který nemá nijak extra zvučné jméno a ještě k tomu to ani není původní protivník.

Zdroj: Profimedia


Původně to měl být Sodiq Yusuff ve velmi zajímavé podívané, ale nakonec Barbozu ve druhém představení v pérové váze čeká Amirkhani, který se dostává do situace, kdy nemá co ztratit. Když vyhraje, zapíše se do povědomí lidí. Když prohraje, nikdo to moc řešit nebude. Ideální scénář, kterému bude bránit Barboza. Ten se naopak těší, že je na stejné kartě jako jeho dlouholetý kamarád z dětství, výše zmiňovaný Marlon Moraes, a chtěl by společně s ním oslavit úspěšný večer.

Zdroj: Profimedia

U Edsonových posledních dvou proher se bodoví rozhodčí nemohli shodnout, kdo vyhrál. Předtím Barboza prohrál v prvním kole se sučasným prozatimním šampionem a již brzy Chabibovým soupeřem, Justinem Gaethjem. Rozhodně tedy platí, že má stále co nabídnout.

Související obsah

Přehled zápasů hlavní karty, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu): 

#1 Marlon Moraes vs. #4 Cory Sandhagen (bantamová váha do 61,2 kg)

#14 Edson Barboza vs. Makwan Amirkhani (pérová váha do 66 kg)

Ben Rothwell vs. Marcin Tybura (těžká váha do 120 kg)

Markus Perez vs. Dricus du Plessis (střední váha do 84 kg)

Tom Aspinall vs. Alan Baudot (těžká váha do120 kg)Sledujte UFC Fight Night: Moraes vs. Sandhagen v noci ze soboty na neděli živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události