šipky

Van Duijvenbode pokračuje v senzační jízdě. Price zdolal Chisnalla

Simon Whitlock nenavázal na svůj fantastický čtvrtfinálový výkon, kdy vymazal Michaela van Gerwena. Prvním finalistou se stal Dirk van Duijvenbode, který je až 73. hráčem světa. Druhé semifinále přineslo strhující šipky. Dave Chisnall měl v koncovce vítězství na dosah, ale nakonec postoupil Gerwyn Price.

Nizozemec Dirk van Duijvenbode šel do semifinále z pozice outsidera. Whitlock v sobotním čtvrtfinále dostával své přezdívce Čaroděj a proti Van Gerwenovi předvedl takřka bezchybný výkon, ale proti Van Duijvenbodemu to bylo o poznání horší.


Whitlock se ve čtvrtfinále dostal s průměrem nad 100, ale v semifinále byl jeho průměr na tři šipky pod 80 a jeho nizozemský soupeř při zavírání nijak neváhal. Whitlock uhrál pouze set a Van Duijvenbode se po dominantní výhře 4:1 může těšit na své životní finále.
 

Druhé semifinále bylo skutečnou oslavou šipek. Dave Chisnall byl zpočátku silný na doublech, ale přesnost Gerwyna Price na triple 20 byla tak skvělá, že se Velšan dostal do vedení 3:1 na sety.


V tu chvíli ale Chizzy zabral, dostal svůj průměr na tři šipky nad ten Priceův a srovnal na 3:3. Rozhodující set dospěl do stavu 2:2 na legy, a tedy do rozhodujícího legu. V něm začínal Price, ale Chisnall měl lepší náhozy a k zavírání se dostal jako první. Double 18 netrefil, jenže Price dva triply po něm nedal, takže pustil Chizzyho znovu k šipkám na vítězství. První šipka na double 9 zamířila mimo a ta druhá do singlu, takže třetím hodem už Angličan vyhrát nemohl. K zavírání se tedy dostal Price a fantastickou bitvu uzavřel, což oslavil svým klasickým mohutným výkřikem.

Související obsah

Semifinále World Grand Prix:

Dirk van Duijvenbode - Simon Whitlock 4:1 (3:0, 1:3, 3:0, 3:1, 3:0)

Gerwyn Price - Dave Chisnall 4:3 (3:2, 0:3, 3:2, 3:2, 1:3, 1:3, 3:2)

Finále Gerwyn Price - Dirk van Duijvenbode můžete sledovat živě v pondělí od 21:05 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události