NBA

Velké oslavy Lakers! Plné ulice v LA i vzpomínání na Kobeho Bryanta

Slavný klub z Los Angeles čekal na další titul v NBA nezvykle dlouho. Po velkém triumfu party kolem LeBrona Jamese však mohli fanoušci Lakers opět mohutně slavit. V ulicích LA tak bylo velice rušno a vzpomínalo se i na zesnulou legendu Kobeho Bryanta.

Právě Kobe Bryant patřil dlouhá léta mezi hlavní postavy Los Angeles Lakers, s týmem slavil celkem pět titulů v NBA. Ten poslední pak v roce 2010.Po jeho tragické smrti v lednu letošního roku, tak chtěli jeho nástupci získat další triumf v NBA právě pro Bryanta. A povedlo se.
 

Související obsahLakers dokázali v šestém finálovém utkání porazit Miami Heat a slaví 17. titul. "Myslím, že Kobe doprovázel tým celou sezonu. Jeho hlas jsem měl neustále v hlavě. Pomohl nám všem jít za vítězstvím. Jeho odkaz tu bude věčně," řekl po zápase generální manažer LA Lakers Rob Pelinka.


Slavícímu týmu pak pogratulovala i vdova po Kobe Bryantovi Vanessa, která na sociálních sítích sdílela fotografii svého zesnulého manžela v objetí s jejich dcerou Giannou, jež při tragickém pádu vrtulníku také zahynula. "Přála bych si, aby tu Kobe a Gianna byli a viděli to," dodala dojatá Vanessa Bryantová.

 

Lakers sedmnáctým titulem v NBA dorovnali ligový rekord Bostonu. V ulicích Los Angeles se tak dost mohutně slavilo a fanoušci příliš nehleděli na protikoronavirová opatření. Jejich velkým emocím se však nelze divit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události