Florbal

Florbalová oběť koronaviru! Ruší se Euro Floorball Tour ve Švýcarsku

Florbalová oběť koronaviru! Ruší se Euro Floorball Tour ve Švýcarsku
Zdroj: Profimedia

Další obětí současné epidemie je mužská Euro Floorball Tour, která se měla konat v St. Gallenu od 16. do 18. října. Turnaje se měly účastnit i juniorské výběry. Ve středu se měli do Švýcarska vydat i čeští reprezentanti.

Aktuální koronavirová krize se nedotýká pouze České republiky, kde jsou momentálně stopnuty všechny profesionální i amatérské soutěže na minimální dobu čtrnácti dnů, ale také zahraničních turnajů.

I kdyby se celá akce uskutečnila, bylo jasné, že mezi zúčastněnými týmy by chyběli Finové. I z toho důvodu počítali organizátoři s tím, že se budou hrát pouze patnáctiminutové třetiny a všechny týmy stihnout odehrát dva zápasy za den.

Vše ale vzalo za své po vydání tiskové zprávy Švýcarské florbalové asociace, ve které její šéf Michael Zoss prohlásil, že zdraví všech účastníků je pro ně na prvním místě. „Zdraví je vždy přednější. Velmi litujeme, ale turnaj bychom nemohli aktuálně bezpečně uskutečnit,“ uvedl Zoss.

Související obsah

Otazník visel také nad účastí švédské reprezentace. Tamější kluby se vzpíraly proti účasti svých hráčů na turnaji a hrozily, že nedají souhlas k účasti. Pokud by navíc jakýkoliv hráč nebo člen realizačního týmu měl pozitivní test, musel by zůstat v desetidenní karanténě přímo ve Švýcarsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události