UFC

Opatření jsou moc přísná. Trénovat budeme venku, říká André Reinders

Nově nařízené uzavření sportovišť se týká i prestižního pražského MMA klubu Reinders Gym. Jeho majitel André Reinders opatření sice respektuje a pro své svěřence hledá nové možnosti, ale výrazně s nimi nesouhlasí. „Jsou zbytečné a sport negativně ovlivní,“ říká.

„Bezpečnostní opatření jsou obvykle velmi přísná i z pohledu organizátorů. Ohánění se tím, že se brání šíření viru, je absolutně mimo, protože není známé jediné ohnisko ve fitness centru, ve sportovních zařízení nebo na turnajích. Ty ohniska jsou úplně někdě jinde,“ komentoval nové vládní vyhlášky bývalý zápasník a trenér André Reinders.

 

Nejenže jsou podle něj přísná, ale i poměrně zbytečná. Reinders připomněl, že jeho svěřenci jsou profesionálové, kteří o své zdraví dobře dbají, a to nejen v době, kdy ve společnosti řádí čínská chřipka. Reinders při rozhovoru označil dva hlavní problémy, které se týkají jeho tělocvičny a svěřenců. Prvním je ekonomická stránka klubu a druhý je výkonnost jeho cvičenců.


„Jedna věc je ekonomická stránka. Jsme naprosto soběstačný gym, který nedostává žádné příspěvky od státu. Jsme odkázáni na fungování platících členů, přesto nám stále běží nájmy a podobné platby. Ekonomicky je to pro náš klub problém. Druhá věc je výkonnostní růst sportovců.“


Nová bezpečností opatření výrazně ovlivňují kariéru jednotlivých zápasníků už nějakou dobu. Ti tak přicházejí o zápasy i o cenné měsíce, které jim už nikdo nevrátí. „Rok je jejich příprava neustále omezována. Ten věk aktivní kariéry sportovce zkrátka není tak dlouhý,“ připomněl Reinders.
 

Související obsahMichal Martínek, Miloš Petrášek, Tereza Bledá, Jakub Tichota a mnoho dalších nyní musí trénovat v provizorních podmínkách. Povolena je venkovní aktivita do počtu šesti lidí a přesně touto cestou se vydal i tým Andrého Reinderse.
 

„Hledáme způsoby, jak trénovat. V současné době jsou vzhledem k nařízení legální pouze tréninky venku v menších skupinách, takže se snažíme tak fungovat,“ objasnil Reinders.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události