APLIKACE TN.CZ
Hokej

Hokej dostal další koronavirovou ránu, nebude se hrát Liga mistrů

Hokej dostal další koronavirovou ránu, nebude se hrát Liga mistrů
Zdroj: Profimedia

Ambiciózní projekt hokejové Ligy mistrů, který v posledních letech získával na popularitě mezi týmy i fanoušky, právě rozběhnutý ročník vynechá. Organizátoři o tom informovali na svém webu.

Důvod absence je jednoduchý – můžou za to dopady koronaviru. Představenstvo LM bylo nuceno přijmout nesnadné rozhodnutí, protože se situace ohledně epidemie v Evropě nezlepšila.

Již nyní omezilo několik zápasů cestovní omezení mezi určitými zeměmi. Soutěže se účastní 32 týmů ze 12 zemí Evropy. "Pro soutěž ani kluby není z provozního ani ekonomického hlediska zvládnutelné odehrát letošní ročník," řekl prezident Peter Zahner.

Související obsah

"Při současném vývoji epidemiologické situace bychom bohužel nebyli schopni zaručit, že se každý vrátí domů vždy zdravý a bez nutnosti podstoupit karanténní omezení a to bez ohledu na naše sofistikovaná hygienická opatření," dodal Zahner s tím, že bezpečí a zdraví účastníků je stále číslo jedna.

Vedení soutěže se snažilo ze všech sil, aby se letošní ročník mohl konat. Další vývoj epidemie tomu ale zlomil vaz. V uplynulém roce zaznamenal velký úspěch Hradec Králové, který dokráčel až do finále, kde ale podlehl švédské Frölundě. V tom letošním mělo Českou republiku reprezentovat trio Liberec, Třinec s Sparta.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události