Fotbal

Výkonný výbor FAČR má mimořádné zasedání. Malík vynese požadavky

Výkonný výbor FAČR bude mít v pondělí mimořádné zasedání. Předseda FAČR Martin Malík se vyjádří k současnému korupčnímu skandálu, do kterého je zapleteno 20 osob včetně místopředsedy FAČR Romana Berbra. Malík vznese požadavky, které bude chtít, aby výkonný výbor schválil.

Českým fotbalem v současné době hýbe obrovský korupční skandál, v rámci něhož policie stíhá 20 osob, z nichž čtyři jsou vyšetřovány ve vazbě. Nejvýraznější osobností v případu je Roman Berbr, současný místopředseda FAČR.


Na tento skandál musí logicky reagovat i FAČR, a proto bylo na pondělní třetí hodinu odpolední svoláno mimořádné zasedání výkonného výboru FAČR, o čemž informoval tiskový mluvčí asociace Michal Jurman.


"Na základě rozhodnutí předsedy FAČR se svolává na 15. hodinu prostřednictvím videokonference mimořádné zasedání VV FAČR. Na zasedání přijde Martin Malík s konkrétními požadavky, které bude chtít, aby výkonný výbor vzhledem k aktuální situaci schválil," sdělil Jurman médiím. Po zasedání bude následovat tisková konference.

Související obsah


Celý skandál vypukl v pátek dopoledne, kdy policie zorganizovala velký zátah, při němž zadržela devatenáct z dvaceti podezřelých osob. Čtyři z nich jsou vyšetřovány ve vazbě. Jedním z oné čtveřice je právě i Roman Berbr. V případu jde o zpronevěru, uplácení a přijímání úplatků..

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události