Hokej

Ruská sborná kvůli koronaviru nominovala na Karjalu mladíky

Ruská sborná kvůli koronaviru nominovala na Karjalu mladíky
Zdroj: Profimedia

Překvapivý tah udělala ruská hokejová reprezentace. Na turnaj Karjala, který patří k tradičním zastávkám série Euro Hockey Tour, nominovalo vedení národního týmu juniorský výběr. Hlavním důvodem je situace okolo Covidu-19.

Podle prezidenta Ruské hokejové federace Vladislava Treťjaka je potřeba, aby si v současné chvíli starší hráči odpočinuli. Spousta z nich si totiž prošla virovým onemocněním. V samotném výběru chybí i současný hlavní trenér Valerij Bragin. Toho na střídačce nahradí Igor Larionov.

Nejstarší hráči mančaftu budou mít na finském turnaji okolo devatenácti let. Nominovaní mladíci se skládají pouze z domácích soutěžích. Nutno ale podotknout, že se nejedná o žádné nazdárky. Spousta z nich si prošla letošním nebo loňským draftem do NHL, například Vasilij Podkolzin či Jaroslav Askarov.

Související obsah

Vedení ruské hokejové reprezentace si od této nominace slibuje zejména získání zkušeností pro mladíky a určitou rozehranost. Juniory totiž čeká následně Mistrovství světa v hokeji do dvaceti let v Edmontonu.

Dominik Mihailescu, Nova Sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události