Chabibovo šokující oznámení! Neporažený šampion ukončil kariéru

Neporažený Chabib Nurmagomedov v sobotu večer na UFC 254 dvakrát uhranul svět MMA. Nejprve fenomenálním výkonem ukončil Justina Gaethjeho, ale největší šok přišel až vzápětí. V slzách a s pásem šampiona kolem pasu dagestánský Orel oznámil, že končí kariéru.

Šampion se do klece vrátil po více než roce a poprvé od smrti svého otce, celoživotního mentora a trenéra Abdulmanapa Nurmagomedova. A právě jemu patřila první slova po uškrcení Justina Gaethjeho.„Tohle je můj poslední zápas. Není šance, že bych se sem vrátil bez otce. Potom, co se stalo tátovi, když mi UFC zavolalo, abych šel zápasit s Gaethjem, tři dny jsem se s rodinou rozmýšlel, jestli mám jít bez něj zápasit. Slíbil jsem, že je to můj poslední zápas a když dám slovo, musím to dodržet,“ pronesl 32letý Chabib emotivní slova přímo v kleci.

Zdroj: Profimedia


Chabib dále poděkoval svému týmu, bohu i soupeřovi. Z jeho projevu bylo znát, s jak těžkým srdcem svá slova pronáší, ale jeho rozhodnutí je konečné. Neporažený Orel, UFC šampion lehké váhy a nejlepší MMA zápasník světa pověsil bezprsté rukavice na hřebík.


Během pozápasového rozhovoru ještě vyslovil jedno přání směrem k vedení UFC. Chce odejít na vrcholu, a proto organizaci vyzval, aby ho po letech dominance posunula na první místo žebříčku pound-for-pound (srovnávající zápasníky napříč váhovkami).


„Jednu věc chci od UFC. V úterý mě dejte na vrchol žebříčku P4P, protože já si to zasloužím. Nezpochybnitelný UFC šampion lehké váhy. 13-0 v UFC, 29-0 v profesionální kariéře, zasloužím si to,“
pronesl zápasník, který je v žebříčku na druhé pozici. Na konci rozhovoru symbolicky položil rukavice do středu klece.

Související obsah29. vítězství ukořistil ve druhém kole, kdy přenesl boj s Justinem Gaethjem na zem, rychle zaujal pozici a nasadil škrcení triangle choke, které soupeř musel odklepat.
 
VIDEO: Sestřih zápasu Chabib vs. Gaethje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události