UFC

Whittaker dosáhl svého cíle! Má šanci se znovu stát UFC šampionem

Robert Whittaker to dokázal. Vítězstvím na UFC 254 potvrdil svou pozici na vrcholu žebříčku střední váhy a je nejpravděpodobnějším vyzyvatelem šampiona Israele Adesanyi. Na odvetu však nespěchá.

„Mě se to dost zamlouvá. Je to zápas, který dává smysl. Adesanya má hodně možností, ale tenhle zápas dává největší smysl,“ odpověděl šéf UFC Dana White na otázku, zda si Robert Whittaker zaslouží zápas o titul.Ten drží neporažený Israel Adesanya, který Whittakera o pás připravil v roce 2019. 29letý Australan posléze přehodnotil svou kariéru, učinil řadu změn a započal cestu za odvetou. V červenci porazil Darrena Tilla a nyní na UFC 254 přidal další skalp.

Zdroj: Profimedia

S dvojkou střední váhy Jaredem Cannonierem svedl patnáctiminutovou bitvu, která rozhodla o příštím vyzyvateli. Whittaker po většinu času dominoval svou rychlostí a pohybem po kleci. Dokonce byl blízko ukončení, ale soupeř se dokázal vzpamatovat a před koncem zápasu dokonce vrátil úder. Nicméně bodoví rozhodčí nakonec přiřkli zasloužené vítězství bývalému šampionovi v poměru 29-29, 29-28, 29-28.


Whittaker tak stojí ve střední váze první v pořadí. Dosáhl svého cíle a na tiskové konferenci přiznal, že s Adesanyou znovu zápasit chce. Zároveň však prozradil, že má před sebou ještě jiné povinnosti, na které se chce soustředit.

Související obsah


 

„Ano,“ odpověděl se smíchem Whittaker na otázku, zda chce s Adesanyou zápasit. A pokračoval: „Ale upřímně o tom teď nepřemýšlím a on by možná taky neměl. Může jít do polotěžké váhy nebo cokoli co chce. Moje plány jsou teď Vánoce, moje dítě a potom se snad střetneme.“
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události