APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Slavia slaví výhru proti oslabenému Leverkusenu, hrdinou Olayinka

Ve 21. hodin vstoupila do boje také Slavia Praha, která doma přivítala Bayer Leverkusen. Německý tým hrál už od 22. minuty bez vyloučeného Bellarabiho a sešívaní tuto výhodu nakonec využili. V 80. minutě se prosadil Peter Olayinka.

Slavia Praha hrála jako jediná z českých zástupců doma v Edenu, nicméně měla velmi složitého soupeře. Přivítala totiž německý Bayer Leverkusen.

Bundesligový soupeř jim však dal šanci na úspěch, jelikož od 22. minuty hrál pouze v deseti bez vyloučeného Bellarabiho.


Slavie nemohla dlouho tuto přesilovku využít. Trenér Trpišovský tak ve druhém poločase výrazně posílil ofenzivu. Přišel například Nicolae Stanciu, který se mohl stát hrdinou, když kopal v 65. minutě penaltu po zákroku na Olayinku.

Související obsah

Jenže rumunský záložník brankáře nadvakrát nepřekonal a skóre zůstalo stejné. Titul hrdiny večera tak připadnul Peteru Olayinkovi, který nakonec dokázal vstřelit jediný gól zápasu.

Po centru Stancia se prosadil hlavou a rozjásal sešívané. Slavie se pak musela ještě bránit závěrečnému tlaku Leverkusenu, tešné vítězství Slavii ale nakonec neuteklo.

Související obsah

Slavia Praha - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Branky: 80. Olayinka. ČK: 22. Bellarabi

Základní sestava Slavia Praha - Bayer Leverkusen:
 

 SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Holeš – Malinský, Provod, Oscar – Lingr.
 

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Jedvaj, Tah, Dragović, Wendell – Baumgartlinger (C), Demirbay – Bellarabi, Wirtz, Diaby – Alario.
 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události