UFC

Rok 2020 v číslech: Nejsledovanější UFC galavečery odhaleny

Rok 2020 v číslech: Nejsledovanější UFC galavečery odhaleny
Khabib Nurmagomedov a Dana White | Zdroj: Profimedia

Zatímco svět zužuje pandemie koronaviru, a mnohé sportovní dění se téměř zastavilo, největší MMA organizace světa rok 2020 zvládá nad očekávání dobře. Podívejte se na nejsledovanější galavečery kritického roku.

UFC po vypuknutí koronavirové krize rychle našlo řešení a po téměř dvouměsíční pauze v květnu znovu začalo pořádat své galavečery. V roce 2020 tak organizace stihla již 33 turnajů.Většina z nich proběhla za zavřenými dveřmi, a tak byl příjem z prodaných živých přenosů (PPV – pay-per-view) hlavním zdrojem příjmů. Po uveřejnění čísel jednotlivých turnajů známe nejsledovanější galavečer a kupodivu to není ani McGregorův comeback či Chabibův odchod do důchodu.
 

Pět nejsledovanějších UFC galavečerů za rok 2020:

1. UFC 251: Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal – 1,3 milionu PPV

2. UFC 246: Conor McGregor vs. Donald Cerrone – 1 milion PPV

3. UFC 253: Israel Adesanya vs. Paulo Costa – 700 tisíc PPV

4- UFC 249: Tony Ferguson vs. Justin Gaethje – 700 tisíc PPV

5. UFC 254: Chabib Nurmagomevos vs. Justin Gaethje – 675 tisíc PPV

Související obsahPřekvapením je poslední UFC 254, o kterém šéf organizace Dana White mluvil jako o největším turnaji roku. Zápasy v kleci skutečně přinesly strhující podívanou zakončenou posledním vítězstvím neporaženého Chabiba, ale čísla očekávání nenaplnila.

Počet PPV uveřejnil Sport Business Journal, který rovněž uvedl, že z USA bylo zakoupeno “pouze“ 500 tisíc přenosů, což mohlo být zapříčiněno neobvykle brzkým časem vysílaní.


Nejsledovanějším galavečerem všech dob zůstává bitva z roku 2018, UFC 229: Chabib vs. McGregor, která přitáhla neuvěřitelných 2,4 milionu kupujících diváků.

Související obsahRok 2020 však ještě zdaleka není u konce. UFC plánuje ještě osm galavečerů, které můžete sledovat na stanici Nova Sport 2. Už v sobotu 31. října se v Las Vegas odehraje UFC Fight Night 181, který zakončí bitva Uriah Hall vs. Anderson Silva.

Zdroj: TV Nova

Sledujte nadcházející galavečer živě od půlnoci ze soboty na neděli na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události