Fotbal

Manželka britské legendy Bobbyho Charltona odhalila šokující diagnózu

Manželka britské legendy Bobbyho Charltona odhalila šokující diagnózu
Zdroj: Profimedia

Anglická fotbalová legenda trpí závažnou nemocí. Manželka Sira Bobbyho Charltona odhalila, že 83letý bývalý útočník trpí demencí. Odhalením chce pomoci i dalším lidem.

Ikona Manchesteru United prožila ve své kariéře spoustu příjemných momentů, ale prošela si i těžkým obdobím. V únoru 1958 se s jeho týmem zřítilo letadlo po cestě z Bělehradu. Život mu tehdy zachránil parťák, brankář Harry Gregg.

Nyní jej potkala další nepříjemnost. Zdravotní neduh jménem demence. Informaci přinesla jeho žena Norma. Charlton totiž není jediným bývalým elitním fotbalistou, který v pokročilém věku s tímto problémem laboroval.

Demencí trpěl například jeho nedávno zesnulý bratr Jack, stejně jako Nobby Stiles, Martin Peters či Ray Wilson.

Související obsah

Charltonova žena věří, že odhalení nemoci může pomoci dalším bývalým fotbalistům a že posílí výzvy k důkladnějšímu zkoumání vztahu mezi fotbalem a demencí.

Bývalý reprezentant Alan Shearer natočil v roce 2017 dokument mapující, zda existuje souvislost mezi hraním fotbalu a mozkovým syndromem. Shearer věří, že se povede odpovědět na závažné otázky týkající se této problematiky. To především proto, že míče byly v dřívějších dobách o něco těžší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události