Fotbal

FAČR hlásí krok kupředu, dočasná komise rozhodčích byla stanovena

Korupční kauza kolem Romana Berbra vyústila v odvolání komise rozhodčích FAČR. Asociace proto musela rychle jednat a do dočasné komise k Tomáši Bártovi zvolila další dva členy.

V dočasné komisi rozhodčích se posadí vedle Tomáše Bárty (jediného neodvolaného člena) Jan Zahradníček a Jiří Kureš.

Hlavním úkolem této trojice bude po restartu fotbalových profesionálních soutěží delegace jednotlivých rozhodčí a delegátů. Zároveň má trio pouze omezený mandát, do doby než se zvolí nová Komise rozhodčích Fotbalové asociace.


"Hledání osob, které by v dnešní obtížné době chtěly dělat tuto práci, byla extrémně složitá. O to více si cením přístupu i odpovědnosti všech tří zmíněných pánů. Věřím, že bude spolupráce plně transparentní," řekl předseda FAČR Martin Malík.

Související obsah

"Jsem rád, že se nám společně s FAČR podařilo najít řešení nelehké situace vyvolané odvoláním Komise rozhodčích. Věřím, že jsme zvolili kvalitní, byť dočasné, složení aparátu, který zajistí rozhodčím odpovídající servis a podporu nutnou pro jejich výkony při znovu obnovení ligových soutěží," sdělil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Ten zároveň na úterní tiskové konferenci Národní sportovní agentury oznámil, že fotbalová Fortuna liga by mohla začít už v pátek předehrávkou Jablonce proti Brnu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události