UFC

Šampion Adesanya má velké plány. Po Blachowiczovi chce Jonese

Šampion Adesanya má velké plány. Po Blachowiczovi chce Jonese
UFC šampion Israel Adesanya Zdroj: Instagram / UFC

Neporažený šampion střední váhy Israel Adesanya v roce 2021 vyhlíží pořádné výzvy. Prvně chce změřit síly s králem polotěžké váhy Janem Blachowiczem a poté vyzvat dlouholetého rivala - toho nejlepšího ze všech.

 Dana White na tiskové organizaci po UFC Fight Night 181 oznámil, že Adesanya (20-0) bude příštím vyzyvatele Jana Blachowicze (27-8) v polotěžké váze. Získání titulu ve dvou váhových kategorií však neporaženému zápasníkovi nestačí.
V roce 2021 cílí na mnohem větší rybu. Tou je donedávna jednička žebříčku P4P Jon Jones (26-1-1NC), se kterým se Adesanya s oblibou špičkuje přes sociální sítě.

 

Související obsah

„Řekl jsem, že v roce 2021 budu zápasit s tou údajnou jedničkou na stadiónu Raiders,“ řekl Adesanya v rozhovoru pro ESPN. A nemyslel nikoho jiného než Jonese. Ten trůn žebříčku srovnávající zápasníky napříč váhovými kategoriemi opustil po letech minulý týden, když ho sesadil Chabib Nurmagomedov (28-0).


Byl by to jeden z největších zápasů v historii UFC a Adesanya doufá, že se uskuteční před zraky fanoušků. „Tenhle zápas musí být před diváky, bude to největší zápas v UFC historii. Věřte mi, překoná každý dosud uskutečněný zápas.“

Zdroj: Profimedia


V jaké váhové kategorii by se spolu střetli není jisté. Adesanya bude mít po zápase s Blachowiczem za sebou zkušenost z polotěžké váhy, kde Jones léta kraloval, a tak se nejpravděpodobněji jeví limit 93 kilogramů. Ale neměl by problém si pro rivala dojít ani o kategorii výše.
 

„Až si vezmu pás od Jana a Jones z jakýkoliv důvodů bude skutečně zápasit v těžké váze, nedej bože, že by náhodou vyhrál titul, půjdu do těžké. Tři pásy najednou,“ komentoval Adesanya duel na tiskové konferenci.

Související obsah

Nicméně jako šampion má povinnost bránit svůj titul. Pokud by se rozhodl v příštím roce soustředit jen na těžší kategorie, o pás střední váhy by mohl přijít. Uvidí se zda je ochoten cenu zaplatit a jak se k jeho přání postaví Jones a UFC. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události