Silniční cyklistika

Primož Roglič vyhrál časovku na Vueltě a vzal si zpátky červený trikot

Poslední časovku na Vueltě a 13. etapu vyhrál cyklista Primož Roglič. Slovinský jezdec se tak opět oblékne do červeného trikotu. Doposud první Richard Carapaz dojel v úterý na sedmém místě se ztrátou 49 vteřin. V celkovém pořadí ztrácí Ekvádorec 39 sekund.

Slovinský cyklista naplno ukázal svoje časovkářské kvality a alespoň trochu zapomněl na selhání z Tour de France, kde po výkonu proti chronometru ztratil na poslední chvíli žlutý dres.

Nyní naopak po výkonu v časovce získal dres červený pro nejlepšího závodníka na španělské Vueltě. Roglič vyhrál celou etapu, byť s pouhým vteřinovým náskokem na druhého Willa Bartu, jenž byl blízko premiérovému vítězství.

Zklamaný byl naopak dosavadní lídr Richard Carapaz. Ten během úterní etapy dojel na sedmém místě a přišel o průběžné vedení. Nyní je na druhé příčce se ztrátou 39 vteřin na Primože Rogliče.

Vuelta - 13. etapa: Muros - Mirador de Ézaro:

1. Primož Roglič (Slovin.) 46:39
2. Will Barta (USA) +0:01
3. Nelson Oliveira (Por.) +0:10
4. Hugh Carty (VB) +0:25
5. Bruno Armirail (Fr.) +0:41