Hokej

Švédové mají kvalitu, určitě nenosí plenky, nesnižuje výkon Pešán

Švédové mají kvalitu, určitě nenosí plenky, nesnižuje výkon Pešán
Národní tým | Zdroj: Profimedia

Český hokejový výběr má za sebou úspěšnou premiéru. Švédský celek je na Karjala Cupu poskládán pouze z hráčů švédské nejvyšší soutěže, což ale podle hlavního trenéra nesnižuje jeho kvalitu. „Švédský tým je kvalitní, stejně jako jejich soutěž. Určitě nenosí plenky,“ nechal se slyšet na pozápasové tiskové konferenci Filip Pešán.

České reprezentaci ohromně pomohly přesilové hry v první třetině. Po gólech Filipa Hronka a Hynka Zohorny vedla 2:0. „Přesilovky se nám hodně povedly. Určitě bychom je takto chtěli hrát pořád,“ prozradil hlavní trenér.

Za pravdu mu dávají také hráči. „Chtěli jsme je takhle sehrát. Jsme rádi, že jsme dali gól už po devíti sekundách,“ prohlásil spokojený autor vítězné branky Hynek Zohorna. „Přesilovkami jsme se dostali do zápasu. A můj gól? Prostě jsem to trefil,“ usmíval se pod rouškou střelec první branky Filip Hronek.

Související obsah

Důležitým aspektem byl také gólman Patrik Bartošák, pro kterého měl český lodivod pouze slova chvály. „Bartošák byl základním kamenem našeho vítězství. Navíc výborně komunikoval nejen s obránci. Hru si výborně řídil,“ byl spokojený 42letý kouč.

Český tým toho spolu v aktuálním složení příliš nenahrál, ale podle Hronka si výborně sedl. Ten si liboval také ve hře na šest beků. „Bylo to ideální. Dělali jsme rychlá střídání a hrálo se v dobrém tempu. Na konci už nám ale samozřejmě trošku tuhly nohy,“ dodal na závěr obránce patřící Detroitu Red Wings.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události