Fotbal

Zelená pro fotbal! Kluby mohou jásat, LFA dostala výjimku

Zelená pro fotbal! Kluby mohou jásat, LFA dostala výjimku
Zdroj: Profimedia

Zástupci Ligové fotbalové asociace (LFA) a klubů Fortuna ligy a národní ligy si mohli oddechnout. Dostali totiž výjimku od ministerstva zdravotnictví a soutěže tak budou moci začít.

Už v pátek čeká v rámci restartu na diváky utkání Jablonce s Brnem. Zápasy budou ve striktním hygienickém režimu. Pro kluby by to ale neměla být neznámá, na podobnou variantu se připravovaly již během jarního restartu.

Po měsíční pauze se tak znovu příznivci tuzemské kopané dočkají ligové vřavy. "Jednání se zástupci Ministerstva zdravotnictví a s hlavní hygieničkou byla konstruktivní a jsem rád, že jsme našli řešení, za kterých jsme schopni se znovu vrátit k mistrovským zápasům," uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

Související obsah

Zpřísnění pravidel se týká především testování hráčů. PCR testy budou muset být provedeny nejdříve 48 hodin před výkopem. "Je to kratší doba, než kterou jsme aplikovali v předchozích obdobích a především hostujícím týmům to může způsobit logistické potíže. Přesto ale věřím, že i toto kluby zvládnou," nastínil případné obtíže Svoboda.

"Jsme především rádi, že můžeme po měsíci znovu hrát zápasy, za což patří velký dík paní hlavní hygieničce, panu ministrovi i všem osobám na Ministerstvu zdravotnictví, které se na povolení pro fotbal podílely," dodal předseda LFA.

Související obsah

O obnovení soutěže neusilovaly jen ligové orgány, ale svou iniciativu zapojili i hráči, kteří poslali Babišovi otevřený dopis.

Program 7. kola Fortuna ligy:


Pátek:

Jablonec – Brno

Sobota:

Pardubice – Opava

Č. Budějovice – Zlín

Slovácko – Olomouc

Příbram – Ostrava

Neděle:

Teplice – Liberec

Karviná – Bohemians

Slavia – Ml. Boleslav

Plzeň – Sparta

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události