Fotbal

Europoslanec zkritizoval sportovní restart, reagoval Tvrdík i šéf LFA

Europoslanec zkritizoval sportovní restart, reagoval Tvrdík i šéf LFA
Zdroj: Profimedia

Ne všichni jsou nadšení z udělených výjimek pro profesionální sport v Česku. S velmi ostrou kritikou přispěchal europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, který zkritizoval rozhodnutí vlády a zpochybnil i testování v českém fotbale. Do křížku s nim se pustil i předseda LFA Dušan Svoboda a šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Profesionální sport v Česku může juchat. Pondělní jednání vlády totiž dospělo k udělení výjimek, což znamená, že se opět rozjedou některé soutěže a profíci budou také moct nově trénovat i v halách.

Uvolněná opatření však výrazně zaskočila místopředsedu KDU-ČSL a europoslance Tomáše Zdechovského, který následně zveřejnil na Twitteru hodně ostrý příspěvek.
"Možná byste měli vědět pan Andrej Babiš a jít se podívat do pohřebních služeb. Dnes mi říkal majitel jedné z nich, že měl dnes 27 objednávek, což mají běžně za půl měsíce. A Vy v tomto nepořádku, kdy omezujete pohyb lidí, pustíte s Milanem Hniličkou hraní profesionálních soutěží?" podivoval se politik nad verdiktem vlády.

Jeho komentář samozřejmě spustil lavinu reakcí, a to spíše negativních. Spousta lidí totiž bere sportovní prostředí jako momentálně nejčistší. Zejména díky pravidelnému testování, což bylo názorně vidět například ve fotbalové Fortuna lize.

Jenže právě protikoronavirová opatření v profesionálním fotbale místopředseda KDU-ČSL zpochybnil. On totiž v testování lidí v českém fotbale nevěří a podal i nepřímý důkaz. „Podle toho, co vím, tak místo hráče šel na test někdo jiný,“ napsal Zdechovský.

Související obsah

Jeho slova neunikla ani šéfovi Slavie Praha Jaroslavu Tvrdíkovi. „Pane poslanče, byl jsem na 22. testu a zítra jdu na 23. (UEFA) test. Jestli chcete, můžeme je všechny projít. Většinu platil klub, část hygiena a část UEFA. Většina se jich odehrává v ranních hodinách, abychom podvečer mohli trénovat. Nevím, čemu nevěříte. Neužíváme si to,“ sdělil předseda sešívaných, kterého se toto vyjádření evidentně dotklo.

Hodně podrážděný byl při otázce na toto téma i předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. "Nevím, jestli se tomu mám smát, nebo se urazit. Toho pána neznám. Pan poslanec je zvyklý asi na něco jiného, ale opakuji, že u nás probíhají přísné podmínky testování. Rád pana poslance na některý zápas pošlu," vzkázal mu šéf LFA na úterní tiskové konferenci Národní sportovní agentury.

Související obsah

Fotbalová Fortuna liga by se mohla za přísných hygienických podmínek rozeběhnout už v pátek. Hokejová extraliga chce pak začít v sobotu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události