Hokej

Velký přestup! Reprezentační gólman se chystá do bývalého týmu Jágra

Velký přestup! Reprezentační gólman se chystá do bývalého týmu Jágra
Šimon Hrubec v KUNLUNU Zdroj: Profimedia

Hokejový brankář Šimon Hrubec se stěhuje. Gólman, který působil v čínském Kunlunu, nyní bude chytat za výběr Omsku. Rodák z Vimperku přestupuje za finanční kompenzaci.

Hrubec při loňském Mistrovství světa v Bratislavě pomohl českým hokejistům ke 4. místu. Tím si vysloužil i přestup do prestižní KHL z české extraligy.

Tam odchytal dvaačtyřicet zápasů za čínský Kunlun. Nyní však mění působiště v rámci soutěže. „Byla to neskutečně rychlá a zároveň náročná akce na 48 hodin. Klobouk dolů před Robertem Spálenkou a Radkem Hamplem ze Sport Investu, kteří dokázali doslova nemožné. Dva dny jsem prakticky neodložil telefon od ucha, nestihl jsem volat ani rodině. Hektické momenty, nezastavilo se to prakticky až do těchto chvil. Ale jsem neskutečně rád, že tento rozhovor dělám již jako hráč Avantgardu,“ popsal změnu působiště devětadvacetiletý hráč.

Pro samotného brankáře je to jistě dobrá zpráva. Omsk, kde v minulosti působil i legendární Jaromír Jágr, má zcela jiné ambice. „V Kunlunu jsem byl často pod palbou, tři zápasy po sobě napočítali statistici 50 střel na branku. V Omsku bude gólman v menší permanenci, nicméně potřebuje vytáhnout skvělý zákrok několikrát za utkání v klíčových momentech. Obecně má však tým ve všech řadách vynikající kvalitu, těším se,“ říká bývalý hráč Třince. 

Zdroj: Profimedia

V Omsku aktuálně působí i Bob Hartley, což je trenér, který v minulosti trénoval za mořem a získal s Coloradem Stanley cup. Je tedy možné, že nový trenér českého brankáře může posunout k možnému startu v NHL. „Takhle daleko nekoukám. Vždycky říkám, že nejde mířit na cíl, pokud nevidíte terč. Chci odvádět skvělou práci tady, dokázat, že jsem tu právem. Proto jsem ani nepřemýšlel nad tím, že by smlouva mohla být delší než roční. Chtěl jsem tuto šanci a dostal jsem ji. Teď je to na mně,“ dodává skromně závěrem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události