Celta Vigo tlačila Elche! Nakonec bere pouze bod

Předehrávku devátého kola měla na svém programu španělská La Liga. V ní se představilo Elche, které přivítalo Celtu Vigo. Hosté si vytvořili spoustu gólových šancí, ale nakonec berou pouze bod za remízu 1:1.

Elche mělo skvělý vstup do zápasu. Už ve čtvrté minutě zahrávalo pokutový kop. O něm musel rozhodnout VAR, který odhalil neohrabanou ruku Malla. K penaltě se postavil Fidel a zkušeně poslal gólmana na druhou stranu.

Srovnat mohl v první půli Méndez, jenže svůj únik ke gólu nedotáhl. Tentýž hráč čelil domácímu gólmanovi Badíovi tváří v tvář i o pár minut později, ale opět neuspěl.

Vyrovnání tak přišlo těsně před koncem první půle. Aspas sklepl míč na hranici šestnáctky Santiagu Minovi, který svou přízemní střelou zřejmě trošku zaskočil Badíu.

Další obrovskou šanci měl na kopačce Aspas, ale z dobré pozice o kousek minul. A když ten samý hráč netrefil v 89. minutě z těžkého úhlu prázdnou branku, oba týmy se rozešly smírně.

Elche je aktuálně s jedenácti body na devátém místě, zatímco Celta Vigo je se sedmi těsně nad sestupovou propastí. V sobotu se v La Lize hrají další čtyři zápasy.

Elche CF - RC Celta Vigo 1:1 (1:1)
Branky: 4. Fidel (pen.) - 41. S. Mina.