Hokej

Majitel Pardubic chce vymýtit drogy z týmu, hráče nechá otestovat

Majitel Pardubic chce vymýtit drogy z týmu, hráče nechá otestovat
Zdroj: Profimedia

Hokejové Pardubice musí opět řešit nepříjemný problém. Jejich zkušený útočník Robert Kousal měl mít totiž při silniční kontrole pozitivní test na kokain a hrozí mu velký malér. To rozčílilo i majitele klubu Petra Dědka, který chce udělat v kabině vítr a všechny hráče otestovat na přítomnost omamných látek.

Robert Kousal by totiž nebyl prvním hokejistou v Pardubicích, u kterého by policie zjistila přítomnost drog v těle. Už dříve byl ve stejných nesnázích hokejový obránce Petr Čáslava, který se následně k užívání kokainu veřejně přiznal.

V případě útočníka Kousala však zatím není jisté, zdali se testy na užití drog skutečné potvrdí. Musí se čekat ještě na výsledky krevního rozboru. „Přál bych si, aby byly testy krve negativní. Moc bych si to přál, ale víc říct teď nemůžu. Pokud to bude jinak, tak se tak zkrátka stane,“ řekl pro isport.cz majitel hokejových Pardubic Petr Dědek. Ten zároveň potvrdil, že 30letý hokejista byl prozatím vyřazen z týmu, dokud se celý případ neobjasní.

Související obsah

Vlastník Dynama se také rozhodl pro rázný krok, aby se do budoucna nic podobného neopakovalo. Celý tým tak nechá přetestovat. Ne na covid-19, ale na drogy: "Každý takový prohřešek, když se potvrdí, budeme přísně trestat. Jsem velký odpůrce drog. Od teď uděláme v kabině preventivní opatření, budeme pravidelně provádět namátkové kontroly na drogy. Dokud tohle nevymýtím, nepřestaneme. Postavíme se k tomu velmi rázně,“ dodal Dědek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události